Dupont, kimya endüstrisinde bir numara seçildi

Bilim firmasi DuPont, Patent Kurulu ve Doğa Biyoteknolojisi tarafından yayınlanan...

09.07.2008 - 10:36 | MediaCat

Bilim firmasi DuPont, Patent Kurulu ve Doğa Biyoteknolojisi tarafından yayınlanan açıklamaya göre bilim ve patent gücünde ilk sırada yer alıyor.17 global endüstrideki patentlerde uzmanlaşan Patent Kurulu (TM), DuPont’u geçen çeyrekte, kimyasal endüstrinin 1 numaralı yenilikçisi olarak seçti. Ayrıca Doğa Biyoteknolojisi bilimsel dergisi de DuPont’u, yıllık biyoteknoloji patent sıralamasında, en fazla ABD biyoteknoloji patenti çıkaran kurum olarak seçti.

Bilim yoluyla insanların hayatını daha iyi, daha güvenli ve daha kolay hale getiren çözümler sunan DuPont, kimya endüstrisi ve biyo teknoloji patentlerinde bir numara olarak gösteriliyor. Patent Kurulu (TM), geçtiğimiz aylarda yayınladığı Kimyasallar Patent Karnesinin 1 Ocak 2008’de sona eren 13 haftalık çeyrekteki patent analizinde, DuPont’un, kimya endüstrisinin lideri olduğunu açıkladı. Patent Kuruluna (TM) göre, “Kimya sektöründeki liderliğini koruyan DuPont; listede ikinci sırada yer alan 3M Şirketi ve diğer ilk 10 Patent Karnesi şirketleri ile arasında, bugüne kadar görülmemiş bir fark ortaya koydu.” 2007 yılında DuPont, 2006 yılına göre patent başvurularını yüzde 7 artırdı ve ABD patent Ofisi tarafından verilen patentlerde yüzde 17’lik bir artış sağladı. 2007 yılında verilen toplam 597 patent, 1992 yılından beri bir şirkete verilen en yüksek patent sayısı olarak biliniyor.

Patent Kuruluna (TM) göre, DuPont Teknoloji Gücünde(TM), Bilim Gücünde(TM) ve Patent Sayısında(TM) çok yüksek puanlar sergiledi. Teknoloji Gücü(TM), şirketin elindeki patent portfolyosu genel gücünün, kalite ve miktarın, ortak gösterimine dayalı olarak ölçülmesidir. Bilim Gücü(TM), ortak bilim ve miktar ölçümüne dayalı olarak şirketin patent portfolyosunu oluşturmada, bilimin ne kadar kullandığını göstermektedir. DuPont, Bilim Gücünde(TM) 8,894.3 puanla rakipleri ile arasında yüzde 800 farkla birinci sırada yer alırken, ikinci sırayı 1,062.3 puanla BASF Grubu ve üçüncü sırayı 909 puanla 3M Şirketi aldı.

DuPont Başkan Yardımcısı ve Bilim & Teknoloji Şefi Uma Chowdhry, “DuPont’un kalbinde bilim vardır. Bilimimizi koruyabilmemizin en iyi yolu güçlü bir fikri mülkiyet stratejisine sahip olmaktan geçiyor” diyor ve şunları ekliyor; “Bu ödüller stratejimizin işe yaradığını, yeni bilim yaratmada bilimi, müşterilerimize farklılaştırılmış değer sunmayı sağlamaya yardım edecek şekilde korumada, endüstriye liderlik ettiğimizi gösteriyor”.

Doğa Biyoteknolojisi, biyo teknoloji patent ortamını analiz ederek yıllık veri sayfası yayınlıyor. Derginin 2007 Aralık sayısında, 161 ABD biyo teknoloji patenti çıkaran DuPont ve onun Pioneer Hi-Bred bölümünü işleyen ve DuPont’u California Üniversitesi, Genentech ve ABD hükümeti gibi kurumlar arasında ilk sırada gösteren 2006 patent analizi yayınlandı.

Hem kimya hem de biyo teknoloji alanındaki çalışmaları için eşit şekilde onurlandırıldıklarını, bilim ve teknolojideki bütünleşik yaklaşımlarının sonuçlarını aldıklarını söyleyen Chowdhry şöyle devam etti: “Tarihte, dev iş fırsatlarının, nüfus artışı; daha iyi ve daha fazla gıda için çözüm talep eden yükselen yaşam standartları; yenilenebilir malzemeler; güvenlik ve emniyet; enerji verimliliği ve alternatif enerji; ve bağlanabilirlik ile ilgili global trendlerin özünde olduğu çok farklı bir zamandayız. Güçlü AR&GE hattımız, bu fırsatlardan yararlanabilecek şekilde düzenlendi. Ayrıca biyoteknoloji, kimya ve malzeme bilimini kullanan pazar güdümlü çözümler geliştirmedeki bütünleşik yaklaşımımız da, sürdürülebilir büyüme sunmaya devam edecek.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.