MediaCat

En zengini kim?

Reklam endüstrisinin para babaları burada!

En zengini kim?

GroupM verilerine göre, küresel reklam harcamaları 2014 yılında yüzde 3,9 oranında artış göstererek 513 milyar dolara ulaştı. Network yöneticileri de maaşlarına gelen zamlarla, bu artıştan nasiplerini almış oldular.

Yalnızca bir kadının yer aldığı listede, sıralama tahvil piyasasını denetleyen resmi kurum olan SEC (Securities and Exchange Commission) verileri referans alınarak belirlendi. Business Insider tarafından gerçekleştirilen gelir hesaplamasında, network yöneticilerinin yıllık ücretleri, sahip oldukları ya da kendilerine yıllık bazda hediye edilen hisse senedi oranları, yan haklar ve diğer inisiyatiflerinin toplamı dikkate alınıyor. Bir diğer ayrıntı da, yalnızca halka açık şirketlerin ve reklam ajanslarının dikkate alınmış olması. Aksi halde Google ve Facebook gibi teknoloji devlerinde çalışan pazarlama yöneticileri de bu listede yer alabilirdi. Yıllık geliri 1 milyon doların üzerinde olan yüzlerce reklam yöneticisi olması nedeniyle, bu listede yalnızca yıllık geliri 2 milyon dolar ve üzeri olan isimler araştırıldı.

İşte reklam dünyasının 17 para babası:

17. Andrew Bonzani, Interpublic / Genel Sekreter

Andrew Bonzani’nin yıllık geliri 2 milyon 295 bin 124 dolar. Bu gelir, yıldan yıla yüzde 51’lik artışlar göstererek bu orana ulaştı.

Andrew Bonzani, IPG Genel Sekreteri

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.