Dünyanın en pahalı otomobili fiyatını ikiye katlayacak

2,5 saniyede 100 kilometre/saat hıza ulaşabilen dünyanın en hızlı seri üretim otomobili...

16.06.2008 - 10:28 | MediaCat

2,5 saniyede 100 kilometre/saat hıza ulaşabilen dünyanın en hızlı seri üretim otomobili Bugatti Veyron, sonbaharda Türkiye’ye geliyor. Sadece 300 adet üretilecek 1 milyon 150 bin Euro’luk fiyatıyla halen dünyadaki en pahalı otomobil unvanını koruyan Veyron’u bugüne kadar 220 kişi satın aldı.

Veyron’u Türkiye’de satın alacak kişinin vergiler sebebiyle 2 milyon 500 bin Euro ödemesi gerekiyor. Doğuş Otomotiv’in geçen yıl 14. marka olarak listeye dahil ettiği Bugatti, Türkiye’deki ilk resmî etkinliği için geri sayıma başladı. Doğuş Otomotiv Bugatti Genel Müdürü Gino Bottaro, temsilcilik sonrası ilk Bugatti’yi Türkiye’ye getirmek için çalıştıklarını ve bunun için iki seçenek üzerinde yoğunlaştıklarını bildirdi: “Eylül ya da ekim ayında getireceğiz. Gelecek otomobilin niteliği ile ilgili görüşmelerimiz sürüyor. Avrupa’daki 3 test aracından biri ya da fuarda sergilemek üzere özel bir Veyron Türkiye’ye gelecek.” Avrupa’daki tüm otomobil fuarlarında sergilenen ve her yıl ‘en pahalı otomobil’ unvanını kaptırmayan Veyron, Türkiye tanıtımında Bugatti yetkililerinin kesin direktif ve yönlendirmeleri doğrultusunda dar bir çerçevede hedef müşteri kitlesiyle bir araya getirilecek. Gelen aracın test aracı olması halinde İstanbul Park Pisti’nde test sürüşü de yapılacak. Veyron, 1001 beygir gücündeki 8 litrelik motoruyla saatte 409 km son hıza ulaşarak bu alanda da rakipsizliğini koruyor. 1998 yılında Alman Volkswagen grup bünyesine giren Fransız Bugatti, koleksiyon otomobilleri olarak bilinen araçlar üretiyor.

Kaynak:www.zaman.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.