Dünyanın en Instagram’lanası nesnesi

IKEA'dan iddialı bir buluş.

17.01.2020 - 11:27 | Sencer Uçar

Her iki saniyede bir Instagram’da bir ürününün boy göstermesinden cesaret alan IKEA, kendi iddiasına göre dünyanın en Instagram’lanası nesnesini yarattı.

Kullanım amacının ne olduğu belli olmayan Müpolash adlı nesne, platformda en çok paylaşılan IKEA ürünleri kupa, saksı, lamba ve rafın bir araya gelmesinden oluşuyor.

Kampanyanın yaratıcısı Ogilvy Social.Lab Brüksel’e göre, Müpolash’in ardındaki fikir şöyle: IKEA kupaları, saksıları, lambaları ve rafları sosyal medyada aşırı ilgi görüyorsa, o halde Müpolash tüm bu ilgiyi bir araya getirerek, gelmiş geçmiş en Instagram’lanası nesnesi olabilir.

3D yazıcıyla ve biyoçözünür malzemeyle üretilen Müpolash’in renginin beyaz olması ise bu rengin Instagram’da en çok paylaşılan renk olması.

Kampanya kapsamında Gent Tasarım Müzesi’nde de sergilenen Müpolash’ten yalnızca beş adet bulunuyor ve Müpolash’e sahip olmak isteyeler, Müpolash AR Instagram filtresiyle paylaşım yaparak şanslarını deneyebiliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: IKEA
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Social.Lab Brüksel
Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.