Dünyanın en güçlü ünlüleri kimler?

Telvizyon, sinema ve şov dünyasının ünlü isimleri arasında en güçlü olanlarının belirlendiği Forbes dergisinin...

05.06.2009 - 10:43 | MediaCat

Forbes ’dünyanın en güçlü ünlüleri’ listesinin zirvesine Angelina Jolie’yi yerleştirdi.

Jolie, O. Winfrey’i geride bıraktı, ilk 5’e yalnızca bir erkek girebildi. Telvizyon, sinema ve şov dünyasının ünlü isimleri arasında en güçlü olanlarının belirlendiği Forbes dergisinin bu yılki listesi açıklandı. Listenin hazırlanışında ekonomik kazanç kadar şöhret ve medya görünülürlüğü de belirleyici olduğu için, Angelina Jolie, Oprah Winfrey’nin 10’da 1’i kadar kazansa da geçen yılın birincisi Winfrey’yi geride bıraktı.

En zengin yine Oprah

Geçtiğimiz yıl Angelina Jolie için oldukça kazançlı geçti. Rol aldığı ’Kung Fu Panda’, ’Wanted’ ve henüz vizyona girmeyen ’Salt’ filmlerinden 27 milyon dolar kazanan oyuncunun listenin zirvesinde yer almasının asıl nedeni medyanın ilgisi oldu. Bir yıl içinde ikizlerinin doğumu, yer aldığı hayır işleri ve Brad Pitt’le olan ilişkisi Jolie’yi en çok konuşulan ve takip edilen isim haline getirdi.

İkinci sırada yer alan Oprah Winfrey, geçen yıl olduğu en zengin ünlü unvanını korudu. Winfrey, bir yıl içinde 275 milyon dolar kazandı. Winfrey’ın kazancı içinde bir radyo istasyonu ile imzaladığı 55 milyon dolarlık anlaşma önemli bir yer tutuyor.

Madonna üçüncü

Geçtiğimiz yıl 280 milyon dolarlık ’Hard Candy’ turnesiyle hem para kazanan hem de gösteri dünyasındaki yerini pekiştiren Madonna, listenin 3’üncü sırasında yer aldı. Madonna turnesinin yanı sıra, yönetmen Guy Ritchie ile olan 8 yıllık evliliğinin sonlandırması ve başarısız olan ikinci bir Afrikalı bebeği evlatlık alma girişimiyle de çok konuşuldu. Listeye giren 100 ünlünün toplam geliri göz önüne alındığında krizin, ünlüler üzerindeki etkisinin çok da fazla olmadığı belirlendi. İlk 100 ünlünün önceki yılki toplam 4.1 milyar dolarlık kazancı 4 milyar dolara geriledi.

Dünyada ’en güçlü’ 10 ünlü

1- Angelina Jolie


2- Oprah Winfrey


3- Madonna


4- Beyonce Knowles


5- Tiger Woods


6- Bruce Springsteen


7- Steven Spielberg


8- Jennifer Aniston </br

9- Brad Pitt


10- Kobe Bryant

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.