Dünya Salon Atletizm Şampiyonası reklam filmine büyük ilgi

Reklam filminin sinemalarda, televizyon kanallarında yayınlanması ve internet ortamında yayılmaya başlaması ile birlikte şampiyona biletlerinin Biletix’teki satışlarında büyük bir artış yaşandı.

07.03.2012 - 00:00 | MediaCat

“Dünyaca ünlü atletler Türkiye’de bir salonda buluşuyor! Dünya Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul’da… Müsaitseniz Sizi de Bekleriz… Engellerde danteller… Sırıkla yükselen atlet avize ile karşılaşır… Madalya tepsisinde çay getiren ev sahibi…”

Yukarıdaki senaryo; Dünya Salon Atletizm Şampiyonası tanıtımları için hazırlanan reklam filminin senaryosu.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın tanıtımı için Filika Film’e hazırlatılan tanıtım filminin prodüktörü Ali Devrem Sengel: “Batı kültürünün en eski sporu olan atletizmle, yurdumuza has değerlerimizi eğlenceli bir biçimde bir araya getirmek istedik. Annelerimizin salonlarını, oraya nasıl gözleri gibi baktıklarını, her şeyin üzerine danteli nasıl uydurduklarını hatırlatmak istedik. “Salon” şampiyonası fikri ve Türk evlerindeki “salon”un isim benzerliğinden yola çıktık ve Türkiye’de salon şampiyonası nasıl yapılır? Bu iki salonu birleştirdiğimizde ortaya ne çıkar diye düşünmeye başladık. Engeller üzerindeki dantellerde, salonu aydınlatan avizelerde, gülle zeminindeki Türk halısı ve skorbord’daki vitrin fikri de oradan çıktı. Ev sahibinin madalya tepsisinde madalya yerine çay ikram fikri de bu işin finaline ayrı bir espri kattı” dedi.

Çekimlerde 90 kişilik teknik ekip, 200 kişilik figürasyon ve 10 kişiden oluşan sporcu kullanılarak toplamda 300 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi. Sporcuların bir kısmı, yurtdışındaki profesyonel sporculardan oluşturuldu. Ön hazırlk ve post prodüksiyon aşamaları ile birlikte reklam filmi toplamda 1 aylık sürede tamamlandı.

Reklam filminin sinemalarda, televizyon kanallarında yayınlanması ve internet ortamında yayılmaya başlaması ile birlikte şampiyona biletlerinin Biletix’teki satışlarında büyük bir artış yaşandı. 

Künye
Reklamveren: Türkiye Atletizm Federasyonu
Reklam Yazarı: Arda Erdik
Prodüksiyon Şirketi: Filika Film
Prodüktör: Ali Devrem Sengel
Yönetmen: Volkan Dede
Müzik: Mehmetcan Erdoğan
Post Prodüksiyon: İmaj
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.