Dünya Kupası öncesinde Twitter’dan markalar için bilgiler

Twitter, Cannes Lions'ta ev sahipliği yaptığı panelde platformdaki futbol ortamı hakkında bulgular paylaştı.

28.06.2022 - 15:51 | MediaCat

Twitter'dan markalara salgın döneminde iletişim tavsiyeleri

Twitter, Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Twitter’daki futbol topluluğu hakkında yürütülen yeni araştırmaların paylaşıldığı “#PowerPlay: Taraftarların Oluşturduğu Futbol Dünyaları” adlı panele ev sahipliği yaptı.

21 Kasım tarihinde Katar’da başlayacak 2022 Dünya Kupası öncesinde Twitter’ın gücünden yararlanmayı planlayan markalar için bilgiler sunan panelden öne çıkan bulgular şöyle:

  • Küreselde Twitter kullanıcılarının yüzde 75’i kendisini Dünya Kupası taraftarı olarak tanımlarken, bu oran Twitter kullanmayanlarda yüzde 49.
  • İnsanlar aksiyona yakın olmak için Twitter’ı seçiyor. Twitter kullanıcılarının yüzde 62’si spor karşılaşmalarının önemli anlarını çekici bulurken. platformdaki Dünya Kupası taraftarlarının yüzde 64’ü Twitter’da başka hiçbir platformda bulunmayan içeriği bulabileceklerini söylüyor.
  • Twitter’daki Dünya Kupası taraftarlarının markalarla ve turizm (yüzde 73,9), ayakkabı (yüzde 73,2), giyim (yüzde 68), oyun (yüzde 67,7), giyilebilir teknoloji (yüzde 66,9) gibi konu başlıklarıyla bağlantı ve etkileşim kurma olasılığı daha yüksek.
  • Bir markanın Dünya Kupası ile ilişkilendirilmesini olumsuz bulan Twitter’daki Dünya Kupası taraftarlarının oranı yüzde 5’ten az.

Türkiye’de Twitter’daki spor içeriğine talep yüksek

Türkiye’de Twitter’da geçtiğimiz yıl futbol hakkında atılan tweet sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 39 artarak 5,2 milyona ulaştı. Twitter’daki Türklerin yüzde 82’si kendini futbol taraftarı olarak ifade ediyor ve yüzde 61’i de kendini Dünya Kupası taraftarı ve izleyicisi olarak görüyor.

Türkiye’de kullanıcıların yüzde 92’si spor etkinliklerinden daha fazlasını görmek istiyor. Twitter’daki Türklerin yüzde 74’ünün markaların kültür ve trendlerle daha bağlantılı olduğunu görme talepleri mevcut.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.