Dünya Kupası öncesi Z Kuşağı odaklı forma lansmanı

adidas, 2022 FIFA Dünya Kupası formalarının lansmanını Z Kuşağı'na bıraktı.

20.09.2022 - 16:16 | Sencer Uçar

Büyük ölçekli spor organizasyonları öncesinde forma sponsorlarından ihtişamlı forma lansmanları yapmaları beklense de adidas bu Dünya Kupası’nda bambaşka bir yol izledi.

Kasım ayında Katar’da başlayacak 2022 FIFA Dünya Kupası’nda yedi milli takımı (Almanya, Arjantin, Belçika, Galler, Japonya, Meksika, İspanya) giydirecek olan marka, lansman için Z Kuşağı’nın ilgisinin yoğunlaştığı mecralara yöneldi hatta “gayriresmî” forma lansmanının iplerini kitleye bıraktı.

TBWA\Londra, formaları görücüye çıkarmak için ülkelerin her birine özel mecralar belirledi. Japonya Milli Futbol Takımı forması mangalar Blue Lock ve Giant Killing’in özel basımlarında, Japonya Milli Futbol Takımı forması takımın favori berber salonunda, Meksika Milli Futbol Takımı forması meşhur bir tako şefinin üzerinde belirdi.

Futbolseverler iki ay boyunca formaların gerçekliği üzerine tartışırken adidas sessizliğini korudu. Geçtiğimiz günlerde ise enerjik bir film oluşturularak tüm formaların gerçek oldukları onaylandı.

Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.