MediaCat

Dünya endüstri liderleri İstanbul’da buluştu

The Consumer Goods Forum Global Zirvesi’nde tüketici ürünleri sektöründen 800 CEO ve üst düzey yönetici bir araya geldi.

Dünya endüstri liderleri İstanbul’da buluştu

Geçtiğimiz hafta düzenlenen The Consumer Goods Forum Global Zirvesi’nde tüketici ürünleri sektöründen 800 CEO ve üst düzey yönetici bir araya geldi.

İstanbul gelişmiş batı ekonomisi ile hızla gelişen Asya ve Ortadoğu ekonomileri arasında eşsiz bir köprü olarak nitelendirildi. The Coca- Cola Company CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent sürdürülebilir bir büyüme için sektörün sorumluluk üstlenmesi gerektiğine işaret etti.

Dünya ekonomisinin büyük bir bölümünün yüzleşmekte olduğu sorunlara karşın konuşmacılar büyümeyi bireysel ve sektörel düzeyde sürdürmek için atılan olumlu adımlar hakkında mesajlar verdiler.

Nestle CEO’su Paul Bulcke dünyanın yeni bir gerçekliği yaşıyor olmasına karşın bu yeni gerçekliğin sektör için tehditlerden çok fırsatlar içerdiği görüşünü paylaştı. Bulcke, tüketici ürünleri sektörünün geleceği şekillendirmek adına paydaşları daha kapsayıcı olmasının ve iş birliği düzeyini ileriye taşımasının önemini vurguladı. 

Fransız lüks mağazacılık devi Printemps’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Paolo de Cesare perakendeci bakış açısıyla mağazalara yaptıkları stratejik yatırımlarla markayı nasıl dönüştürdüklerini anlattı. Sıradışı bir alışveriş deneyimi yaşatarak ve en iyi markaları bir araya getirerek satış ortalamasını nasıl on kat artırdıklarını vurguladı.

Redburn’ün finansal analisti Marc de Speville ise insanlara daha fazla odaklanma gerekliliğine işaret etti. Kara odaklanmanın her zaman karlılık sağlamadığını belirten Speville işteki bireysel verimliliğin duygusal bağlılığın pekiştirilmesi ile artırılabileceğini söyledi.

Zirve tüketici ürünleri sektöründen  800’ün üzerinde CEO ve üst düzey yöneticiyi bir araya getirdi. Zirvede sektörün iş birliği olanakları ve sürdürülebilir büyümeye nasıl liderlik edilebileceği tartışıldı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.