Gururla kırmızı

İngiltere menşeli STK National Aids Trust, herkese bu yıl Dünya AIDS Günü'nde kırmızı kurdeleyi gururla taşımalarını söylüyor.

29.11.2018 - 11:43 | Arzu Nilay Kocasu

Gururla kırmızı

Her yıl 1 Aralık tarihinde gerçekleştirilen Dünya AIDS Günü, bu yıl 30’uncu yaşını kutluyor. Daha fazla insanı HIV ve AIDS konusunda bilinçlendirmek için pek çok marka ve STK’nın farkındalık çalışmaları düzenledikleri gün kapsamında bu yıl, National Aids Trust (NAT), Childish Gambino’nun koreografı Sherrie Silver’in yer aldığı 90 saniyelik bir reklam filmi yayınladı.

Her beş kişiden birinin Dünya AIDS Günü çerçevesinde yakalara iliştirilen kırmızı kurdeleyi takmak istemediğini belirten ve şaşırtıcı buldukları bu bulguyla savaşmak istediklerini söyleyen NAT’nin başkanı Deborah Gold kampanya hakkında The Drum’a şu açıklamada bulundu:

“İzleyicilerine ‘kurdeleyi gururla takın’ diyen olumlu ve özgüven aşılayan bir kampanya bu. Kırmızı kurdele konusunda bir stigma olduğunu ve insanların kırmızı kurdele taktıklarında dışarıdan uyandırdıkları izlenim hakkında endişe duyduklarını biliyoruz. Bu nedenle güçlü ve olumlu bir kampanya hazırlamak istedik.”

KÜNYE

  • Reklamveren: National Aids Trust
  • Reklam Ajansı: St Luke's
Kaynak: The Drum