MediaCat

Dublin’de el emeği bir ilan

Volkswagen, sıfır emisyona ulaşma vizyonunu Dublin’deki karakalem ilanıyla vurguluyor.

Dublin’de el emeği bir ilan

En son ne zaman kurşun kalemle çizilmiş bir reklam panosuna rastladınız? Yanıtınız “hiç”se, sonunda hanenize bir çentik atabilirsiniz.

2021 yılında İrlanda’da en çok satan elektrikli otomobiller, Volkswagen’in tamamen elektrikli ID.3 ve ID.4 modelleriydi. Serinin İrlanda otomobil pazarındaki erken başarısını kutlamak ve sürücülere bu araçların hizmet ettiği esas amacı hatırlatmak isteyen marka, bunu “Kalem dışında sıfır karbon” mesajının iliştirildiği, karakalem bir ilanla yaptı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

BBDO Dublin (@bbdodublin)’in paylaştığı bir gönderi

Kampanyanın yaratıcısı BBDO Dublin, tabela yazarı Jon Berkeley’i ilanı yerinde ve elle çizmekle görevlendirdi. Tamamlanması iki gün süren çalışma, Volkswagen ile sıfır karbonlu bir geleceğe giden yolu, ironik bir biçimde karbon bazlı bir araç olan kurşun kalemle gösteriyor.

Volkswagen Pazarlama Müdürü Mark McGrath kampanyayı, “İrlanda’daki sürücülere net karbon nötr dengesiyle tamamen elektrikli bir otomobil yelpazesi sunuyoruz. Dublin’deki özel açıkhava kampanyamızla bu fikri böylesine yenilikçi bir şekilde hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz” sözleriyle yorumluyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.