Dove logosunu ağarttı

Dove, saçlarını boyamayı bırakan haber sunucusu Lisa LaFlamme'in işten çıkarılması üzerine #KeepTheGrey kampanyasını başlattı.

23.08.2022 - 11:29 | Sencer Uçar

Dove griye büründü

35 yıldır görev aldığı Kanada haber kanallarından CTV News’ün son 11 yıldır ana haber sunuculuğunu üstlenen 58 yaşındaki Lisa LaFlamme’in sözleşmesi geçtiğimiz hafta feshedilmiş, kararın esas gerekçesinin ise usta habercinin saçlarını boyamayı bırakması olduğu iddia edilmişti.

LaFlamme’e yaş ve cinsiyet ayrımcılığı uygulayan kanala ve çatı şirketi Bell Media’ya gösterilen tepkilere Dove da aklara bürünerek katıldı. Çalışma hayatında yaş ayrımcılığına karşı #KeepTheGrey kampanyasını başlatan Dove, sosyal medyada logosunu da ağarttı.

Herkesi profil fotoğraflarını grileştirmeye ve #KeepTheGrey etiketini kullanmaya çağıran Unilever markası, işyerlerinin daha kapsayıcı olması için faaliyet gösteren Catalyst’e de 100 bin dolar yardımda bulunacak.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.