MediaCat

Dostluğun McNugget ile imtihanı

McDonald’s’tan Chicken McNuggets’ın 40. yaş günü için eğlenceli kampanya.

Dostluğun McNugget ile imtihanı

Chicken McNuggets’ı dünya genelinde menüsüne 40 yıl önce ekleyen McDonald’s, ürünün 40’ıncı yaş gününü Leo Burnett imzalı renkli kampanyasıyla kutluyor.

Yönetmen koltuğunda Rogue Films’ten Sam Brown’ın oturduğu reklam filminde rotasını Z Kuşağı’na çeviren marka, iki dostun kusursuz uyumunu ekrana taşıyor. İkilinin dostluk gösterisinin ardından konu Chicken McNuggets paylaşımı olduğunda işler değişiyor. Film, “En iyi arkadaşın olabilir ama #McNuggetadeğermi? (McNuggetworthy?) sorusuyla noktalanıyor.

Leo Burnett Birleşik Krallık Kreatif Direktörleri Andrew Long ve James Millers, kampanyayı,”Arkadaş var, bir de gerçekten McNugget paylaşıbilecek arkadaşlar var. McNuggets’ın 40’ncı yaş gününü, yepyeni bir arkadaşlık sınavına davet eden cesur, eğlenceli ve popülist bir kampanyayla kutlamaktan daha iyi bir yol olabilir mi?” sözleriyle yorumluyor.

TikTok, Snapchat, Instagram ve Twitter gibi mecralarda Z Kuşağı’nı hedefleyecek kampanyayla McDonald’s, McNugget’a değer ölçeğiyle kimin McNugget paylaşmaya layık olduğunu test etmeye davet edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.