Domino’s’tan pizza kokan DVD

Pizza zincirinden yaratıcı uygulama.

19.05.2013 - 10:40 | Ali Kuru

Domino's'tan pizza kokan DVD

Birçok tüketicinin, kiraladıkları DVD’leri ısmarladıkları pizza eşliğinde izlendiği akşamları günü eğlenceli kapatma yöntemi olarak kabul ettiğini bilen Domino’s, Brezilya‘da ilginç bir uygulamayı hayata geçirmiş.

Sao Paulo ve Rio de Janeiro‘da on farklı DVD kiralama mağazası ile anlaşan marka, sıkça kiralanan filmlerin DVD’lerini termal mürekkep ve sıcaklıkla birlikte yayılan pizza aroması ile kaplamış. Kullanıcılar kiraladıkları filmleri izlerken, DVD oynatıcı içerisinde oluşan ısı ile değişim gösteren mürekkep ve yayılmaya başlayan pizza kokusu DVD’deki mesajı ortaya çıkarmış. Yaratıcı uygulama, flm bittiğinde cihazın içinden başta yerleştirdiği diskten çok farklı bir disk çıkaran kullanıcıları şaşırtmayı başarmış.

Her ne kadar internet üzerinden film sunan servislerin giderek yaygınlaştığı günümüzde bu tür bir uygulama biraz geç kalmış görünse de, uygulamanın kreatif ajansı ArtPlan‘ın direktörü Diogo Barbosa bu fikre katılmıyor. Creativity Online’a konuşan Barbosa, Netflix ve iTunes gibi servislerin Brezilya’da halen yeterince yaygın olmadığını ve sadece sosyo-ekonomik düzeyi yüksek dar bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanıldığını belirtiyor.

Kaynak: Creativity Online