Domatese dönüşen etiketler

Brezilya'da ketçaplarını kendi domatesinden üreten Heinz, tüketicileri de domates yetiştirmeye teşvik ediyor.

24.09.2021 - 15:05 | Sencer Uçar

Ketçaplarındaki ana malzemenin domates olduğunu Brezilyalı tüketicilerin zihninde pekiştirme niyetindeki Heinz, ürün etiketlerine domates tohumu ekledi. Yalnızca São Paulo’da ve sınırlı sayıda satışa sunulan ketçap ürünlerini satın alanlar, etiketi toprakla buluşturmaları durumunda evde kendi domateslerini yetiştirebiliyor.

Reklam ajansı Africa imzalı “Önce Domates” kampanyasının bir parçası olan domates tohumlu ürün etiketleriyle marka, ketçaplarında kullandığı domateslerin kendisi tarafından ekilip hasat edildiğini de vurgulamayı hedefliyor.

Heinz ketçaplarının özünde domatesten yapıldığına çoğu tüketicinin inanmadığını fark ettiklerini söyleyen Heinz Brezilya Marka İnşası Yöneticisi Luana Sa, Heinz ketçabının kendine has lezzetinin kaynağının domatese tohumdan itibaren öncelik vermeleri olduğunu ve Heinz’ın da kendi domatesini “evde” yetiştirdiğini ifade ediyor. Sa, domates tohumlu ürün etiketleriyle tüketicileri üretim sürecinde yer almaya ve süreci daha iyi anlamaya davet ettiklerini de ekliyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Heinz
  • Reklam Ajansı: Africa
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.