Dolce & Gabbana Çin’i seviyor

Peki Çin'in bundan haberi var mı?

20.11.2018 - 15:22 | Arzu Nilay Kocasu

Dolce & Gabbana Çin'i seviyor

21 Kasım’da Şanghay’da gerçekleşecek moda şovunun tanıtımı kapsamında bir reklam filmi hazırlayan İtalyan moda markası Dolce & Gabbana’nın, Instagram’ın yasak olduğu Çin’deki moda severlere seslenmek için “Çin’in Twitter’ı” olarak bilinen sosyal medya platformu Weibo’da yayınladığı reklam kampanyası tepkiyle karşılandı.

Dolce & Gabbana marka kırmızı bir elbise giymiş Asyalı bir kadının, elindeki chopstick’lerle İtalyan yemekleri yemeye çalıştığı DG Loves China isimli reklam filmlerinde, The Drum’ın haberine göre, dış ses kadına “Senin için fazla mı büyük?” diyerek eşlik ediyor.

Weibo kullanıcılarının tepkileri karşısında reklam filmlerini Weibo’daki hesabından kaldıran markanın mevzubahis kampanyasına Instagram’dan ulaşmak hâlâ mümkün olsa da bu durum kalıcı olmayabilir. Zira, markadan Mandarin ve İngilizce özür bekleyen kullanıcılar, Instagram’dan da tepkilerini dile getirmeyi sürdürüyorlar.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.