Zamana karşı yarışta avantaj

Doğru Zamanda Doğru Yerde'de bu ay Arçelik Pazarlama A.Ş Pazarlama Direktörü Mehmet Tüfekçi ile beraberiz.

02.08.2018 - 12:07 | MediaCat

Zamana karşı yarışta avantaj

Kimi zaman üç uçak yolculuğunu 24 saate sığdırmak zorunda olduğu yoğun takvimiyle, havalimanlarında sıkça vakit geçiren Mehmet Tüfekçi ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndayız. Arçelik Pazarlama A.Ş Pazarlama Direktörü Tüfekçi ile günümüzün en önemli değeri dediği zaman konusunda kendilerine avantaj sağlayan Sabiha Gökçen’i ve seyahat alışkanlıklarını konuşuyoruz.

Çekim-kurgu: Fatih Yürür

İlk uçak yolculuğunuzu hatırlıyor musunuz Mehmet Bey? Nasıl bir deneyimdi?

Tabii ki hatırlıyorum, ilk uçak yolculuğumu Adana’dan İstanbul’a yapmıştım. Ben Adanalıyım. O yolculuk iş için değildi tabii, ailemle beraber gelmiştik. Özellikle erkek çocuklarda “İleride ne olacaksın?” sorusuna verilen ilk birkaç cevaptan biri pilottur biliyorsunuz. Benim de alternatiflerimden biriydi tabii. Hatta üniversite sınavlarında Hava Harp Okulu’na girmeyi çok istemiştim, farklı sağlık sebeplerinden mümkün olmamıştı. İçimde bir burukluktur açıkçası. Çok heyecanlanmıştım. “Böyle bir büyüklük nasıl havalanabiliyor” diye düşündüğümü hatırlıyorum. Lunaparkta bir heyecan olur ya hani, insanın yüreğinden bir parça yerde kalır… O hissi yaşamıştım.

Sıkı bir seyahat takviminiz vardır sanıyorum.

Arçelik ve Beko Türkiye genelinde oldukça yaygın olduğu ve tüm Türkiye benim sorumluluk alanımda olduğu için, ülkenin hemen her yerine uçakla seyahat ediyorum. Haftada birkaç kez hatta bazen aynı gün içinde üç uçuş yaşadığım oluyor.

Zamana karşı yarışta avantaj

Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da sık kullandığınızı biliyoruz. Buraya nasıl ulaşıyorsunuz?

Ben Anadolu Yakası’nda, Erenköy’de oturuyorum. Dolayısıyla buraya ulaşım benim için çok kolay. Genel olarak Anadolu Yakası’nın trafik açısından rahatlığı da malum. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın rahatlığı, konforu ve yeni olması da burayı daha çok tercih etmeme sebep oluyor. Günümüzde en önemli değer zaman, zamanla yarışırken de burası bize bu konuda avantaj sağlıyor.

Toplu taşıma konusunda bir beklentiniz de var sanıyorum. Buradan yetkililere bir mesaj iletmek ister misiniz?

İstanbul’da toplu taşımayı fazlasıyla kullanıyorum. Vapur, metro, otobüs, dolmuş… Buraya da direkt metroyla ulaşımın mümkün olacağını biliyorum. Arçelik Türkiye’nin genel müdürlüğü Kadıköy’de ve biz oradaki metro hattını kullanarak buraya gelmenin hayalini kuruyoruz. İş seyahatlerimiz için kurtarıcımız olacak. Bekliyoruz.

Emirates Havayolu şirketi de yakın zamanda Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan uçuşlara başladı. Sizin için ilave bir tercih sebebi olur mu dersiniz?

Benim sorumluluk alanlarımdan biri de Pakistan. Oraya her ay düzenli ziyaretlerimiz oluyor. Dolayısıyla da Dubai üzerinden aktarmalı uçuşlarda -gidiş veya gelişte- Emirates’i de kullanıyoruz. Sabiha Gökçen Havalimanı’nın da Emirates’le çalışmaya başlaması gayet güzel oldu bizim için. Burayı kullanma sıklığımızı daha da artıracaktır kesinlikle.

Zamana karşı yarışta avantaj

Terminalin hemen girişindeki uçuş bilgi ekranında karşılaştığımız Arçelik ilanından hareketle soracağım, buradaki mecraları ne sıklıkta kullanıyorsunuz?

Sabiha Gökçen başta olmak üzere havalimanları insan trafiğinin çok yoğun olduğu yerler. Ne kadar fazla reklam ve iletişim alanında müşterimize değersek, markalarımızın değer ve mesajlarını müşterilerimize ulaştırırsak o kadar iyi bizim için. Havalimanları da bu açıdan bizim için büyük potansiyel, burayı da ziyadesiyle kullanıyoruz.

Çok defa gittiğiniz mekânlarda oraya özel, size kolaylık sağlayan bazı küçük tüyolar edinebiliyorsunuz. Sabiha Gökçen için böyle sırlarınız var mı?

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan 60’a yakın havayolu ile Türkiye’de ve dünyada toplam 130 ayrı noktaya uçabilirsiniz.

Artık çok sık kullandığım için burada nerenin daha yoğun, nerenin girişler açısından hangi saatte daha tenha olduğunu çok iyi biliyorum. Mesela geldiğinizde aşağıdaki otopark katından girerseniz, üst kata göre çok daha rahat edersiniz. Belki 4-5 kat daha azdır insan trafiği. Hele sabah saatlerinde gelmişseniz sanki Fast Track kullanmışsınız gibi bir geçiş deneyiminiz olur.

Evinizde ya da ofisinizde orada çok bulunduğunuz için bildiğiniz küçük detaylar vardır, burası da benim için öyle. Buranın yeni ve kompakt oluşu da bu konuda işimizi kolaylaştırıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.