MediaCat

Doğaya sahip çık

Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve Facebook’tan geridönüşüm konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen bir yarışma.

Doğaya sahip çık

Dünyada her yıl yaklaşık 2,2 milyar ton çöp üretiliyor ve bu çöpün büyük bir kısmı geridönüşüme yollanmıyor. Türkiye’deyse evlerde bir yılda ürettiğimiz toplam çöp miktarı 32 milyon ton. Ülke genelinde çöplerin yalnızca yüzde 10’u geridönüşüme yönlendiriliyor, 2023 yılında bu oranın yüzde 35’e yükseltilmesi hedefleniyor.

Toplumda çöp üretiminin azaltılması ve çöplerin doğru yere atılması konularında farkındalık yaratmak amacıyla çalışan Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Facebook’un medya desteğiyle, “Doğaya sahip çık” mesajını odağına alarak tek kullanımlık ürünlerin çöpler arasındaki büyük payına ve bunların kullanımının azaltılmasına dikkat çekmeyi hedefleyen bir yarışma düzenliyor: Direct for Purpose.

Bir yapımevine bağlı ya da bağlı olmadan calışan 35 yaş altı tüm yönetmenlere açık olan Direct for Purpose yarışması için son başvuru tarihi 15 Kasım Cuma. Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve Facebook ekiplerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek işler arasından birinci seçilen film 29 Kasım tarihinde duyurulacak.

Kazanan filmin Facebook’un medya desteğiyle Çöpüne Sahip Çık Vakfı reklamlarında kullanılacağı ve filmin yönetmenine Facebook ekibi tarafından ödül olarak Oculus (Oculus Go Standalone Virtual Reality Headset) takdim edileceği yarışma hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, eserlerinizi son başvuru tarihine kadar teamturkey@fb.com adresine iletebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.