Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti

Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu aramızdan ayrıldı.

16.02.2021 - 18:19 | MediaCat

Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti

Psikolog ve Yazar Doğan Cüceloğlu hayatını kaybetti. 83 yaşındaki iletişim uzmanı Cüceloğlu, Beşiktaş Akatlar’daki evinde ölü bulundu. İlk belirlemelere göre düşme sonucu hayatını kaybettiği aktarılan Cüceloğlu’nun evinde incelemeler devam ediyor.

1938 yılında Mersin Silifke’de hayata gelen Doğan Cüceloğlu, Ankara ve Kırklareli’nde tamamladığı lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Doktorasını ABD’de Illinois Üniversitesi’nde bilişsel psikoloji alanında tamamlayan Cüceloğlu, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin yanı sıra Kaliforniya Üniversitesi’nde de ziyaretçi öğretim üyesi olarak bir sene çalıştı. 40’tan fazla bilimsel makalesi yayımlanan ve Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen birçok kitap yazan Cüceloğlu, 1980 – 1996 yılları arasında ABD’de Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nde görev aldı. Cüceloğlu, 1996 yılından bu yana seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenledi.

MediaCat olarak Doğan Cüceloğlu’na Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyoruz.

Kaynak: Ntv.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.