Doc Brown ve Martin McFly bir arada

İkili, filmin geleceğini doğru tahmin ettiği teknolojileri tartışıyor.

15.10.2015 - 10:29 | Arzu Nilay Kocasu

geleceğe dönüş toyota

Dünya genelinde en geniş hayran kitlesine sahip olan ve başlı başına bir markaya dönüşebilmiş film serilerinden biri Back to the Future. Hal böyle olunca, seri, pek çok marka için hedef kitlesine ulaşmak amacıyla takip edilecek epey makul bir yola dönüşüyor. Serinin ikinci filminde Doc Brown ile Martin McFly’ın 21 Ekim 2015’e yaptıkları yolculuğun daha önce Pepsi’ye Pepsi Perfect ile Nike’a ise Nike Mag ile nasıl kampanya olarak geri döndüğünü görmüştük.

Şimdi oyuna dahil olma sırası Toyota’da. 1989’da Doktor Emmett Brown’ın yadigar DeLorean’ına zamanda yolculuk yaptıran yakıt pili teknolojisinin bir varyasyonunu geliştiren Toyota’nın, hidrojen teknolojisiyle çalışan yeni serisi Mirai Model’ı tanıtmak için kült seriye başvurması elbette mantıklı.

Yeni modelin tanıtım süreçlerini yürüten Droga5’ın gördüğü fırsatı gole çevirmesiyle ortaya çıkan tanıtım filminin tamamı ikilinin geleceğe yolculuk yaptıkları gün olan 21 Ekim’de yayınlanacak olsa da, Christopher Llyod ile Michael J. Fox’un filmin 2015’te olacağını doğru tahmin ettiği teknolojilere dair konuştukları beş dakikalık yemek sohbetinin ufak bir kısmı şimdiden yayınladı.

Kaynak: Adweek