MediaCat

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Disney ve Epic Games, Fortnite ile bağlantılı bir oyun ve eğlence evreni yaratacak.

Disney, Fortnite’ın yapımcısı Epic Games ile birlikte “kapsamlı ve açık bir oyun ve eğlence evreni” oluşturmak üzere bir araya geliyor. Disney kataloğundaki karakterlerin Fortnite ile bağlantılı şekilde hayata geçirileceği anlaşma kapsamında Disney, Epic Games’ten 1,5 milyar dolar değerinde hisse alacak.

Metaverse benzeri proje hakkında Disney’in paylaştığı detaylara göre, oluşturulacak kalıcı evrende tüketicilere Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, Avatar ve daha fazlasından içerikler, karakterler ve hikâyelerle oynama, izleme, alışveriş yapma ve etkileşime geçmeleri için çok sayıda olanak sunulacak. Oyuncular ve hayranlar kendi hikâye ya da deneyimlerini yaratabilecekleri gibi hayranlıklarını Disney’e özgü şekillerde ifade edebilecek, içerikleri birbirleriyle paylaşabilecek. Tüm bunlar Unreal Engine tarafından desteklenecek.

Disney CEO’su Bob Iger, Disney’in bugüne kadar oyun dünyasına en büyük girişi olarak değerlendirdiği anlaşmanın büyüme ve genişleme için önemli fırsatlar sunacağını ifade etti.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney ise Disney ve Fortnite topluluklarını bir araya getirecek daimi, açık ve birlikte çalışabilir bir ekosistem oluşturmak adına yepyeni bir şey üzerinde işbirliği yaptıklarını açıkladı.

Disney ve Epic Games işbirliğinden doğacak oyun ve eğlence evreninin kullanıma ne zaman açılacağına dair bir açıklama paylaşılmış değil.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.