MediaCat

Disney’de CEO değişimi

Bob Iger yaklaşık iki yıl sonra yeniden CEO sorumluluğu üstlenecek.

Disney’de CEO değişimi

2005 – 2020 yılları arasında The Walt Disney Company’de CEO sorumluluğunu üstlenen Bob Iger, koltuğu yaklaşık iki yıl önce devrettiği Bob Chapek’in yerine CEO olarak atandı. Chapek, 1993 yılından bu yana şirkette çalışmaktaydı.

Şirketten paylaşılan açıklamada Iger’ın yeni büyümeye yönelik stratejik yön belirlenmesi ve yönetim kuruluyla yakın çalışma yürüterek, görev bitiminde şirketi yönetebilecek yeni bir halefin hazırlanması için çalışacağı belirtildi.

Disney’deki CEO değişimi şirketin son çeyrek raporunda beklenenden düşük satış rakamları ve kâr açıklamasının ardından geldi. Şirket hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 41 değer kaybetmişti.

Bob Chapek’e uzun dönem çalıştığı şirkete sunduğu katkılar için teşekkürlerini sunan Disney Yönetim Kurulu Başkanı Susan Arnold, sektördeki dönüşümün gitgide karmaşıklaştığı bu dönemde Iger’ın şirkete liderlik edebilmek adına eşsiz bir konuma sahip olduğu sonucuna vardıklarını ifade etti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.