Discovery Channel Magazine Türkiye’ye geliyor

Derginin ilk sayısı 1 Kasım'da raflarda yerini alacak.

11.10.2013 - 15:11 | MediaCat

Dünyanın bir numaralı gerçeğe dayalı içerik sağlayan medya kuruluşu Discovery Communications’a bağlı Discovery Networks Orta & Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (CEEMEA) ve Ataklı Grupu, Discovery Channel Magazine’in Türkiye versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. 1 Kasım’da ilk sayısı raflarda yerini alacak derginin satış fiyatı 9 TL olacak.

Discovery Channel Magazine her ay dünyanın dört bir yanından bilim, teknoloji, macera ve kültür  gibi alanlarda farklı konular içeren özgün bir karışım sunacak. Discovery Channel Magazine,gerçeğe dayalı etkileyici makalelerden derin saha araştırmalarına, eğlenceli ve ilginç verilere kadar pek çok konuyu okurlarına aktaracak , ve farklı alanlardaokuyucuların merakını gidermeye çalışacak. Ayrıca okurlar dergide, Discovery Channel ekranlarından takip ettikleri yıldızların çok özel röportajlarını da bulabilecek.

Dergi, her ay okuyucularına Discovery Channel’ın en popüler programlarının ücretsiz DVD’lerini hediye edecek. Ayrıca dergi aboneleri her ay Ataklı Grubu’nun düzenleyeceği  sportif ve kültürel tur etkinliklerine de katılma hakkı kazanacak.

Discovery Networks CEEMEA Gelişen Pazarlar Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ülke Müdürü, James Gibbons “Türkiye pazarına Discovery Channel Magazine’in yerel baskısını sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Derginin, Türk izleyicilerimize heyecan verici Discovery içeriklerini daha fazla sunabilmek açısından 8 kanal ve yeni açtığımız internet sitesinden oluşan portföyümüze keyifli bir ekleme olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Hakan Ataklı, “Bilim, seyahat, macera konularına odaklı dergileri içeren rekabetçi bir pazar segmentinde, Discovery Channel Magazine, 108 sayfalık dopdolu içeriğiyle hevesli okurlar için vazgeçemeyecekleri bir koleksiyon parçası olacak. Türkiye’de hiçbir dergide olmayan yüksek kalite sayfa yapısı ve düzeni, nefes kesici resimleri ile Discovery Channel Magazine bu pazarda bir çığır açacak. Derginin, “Edutainment” konseptinin baskılı bir örneği olarak, bilimsel eğitim açısından da önemli olacağını düşünüyoruz..” şeklinde açıklama yaptı.

Derginin ilk sayısında kapak konusu: Discovery’nin macera adamı, dünyaca ünlü hayatta kalma uzmanı Bear Grylls. Okuyucular bu sayıda mercek altına alınan Bear Grylls’in yeni programı ‘Cehennemden Kaçış’ın yanı sıra Everest Dağı’na tırmanan en genç İngiliz oluşu, tüm İngiltere’yi jet ski ile nasıl katettiği ve Kraliyet Hava Kuvvetleri’ndeki geçmişinin tüm detaylarını bulacaklar. Ayrıca üç çocuk babası olan Bear’ın aile yaşamı, gerçek adı ve Eton Koleji’nde geçirdiği günler gibi bilinmeyen yönlerini de öğrenebilecekler.

Bear’ın hayranları, en sevdikleri Discovery Channel yüzü ile ilgili bu bilgileri daha önce yayınlanmamış çarpıcı fotoğraflar ile bulacakları Discovery Channel Magazine’in ilk sayısını kaçırmamalı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.