MediaCat

directComm GroupM’e ne katacak?

Sanem Oktar directComm’un GroupM’e ne katacağını anlattı.

directComm GroupM’e ne katacak?

GroupM Temmuz ayının sonlarında dijital pazarlama, CRM, etkinlik ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşan entegre doğrudan pazarlama şirketi directComm Marketing Group’un çoğunluk hisselerini satın almış, ajansı Türkiye’deki ağına kattığını duyurmuştu.

Eczacıbaşı Holding, Türk Telekom, Siemens ve Sony Mobile gibi müşterilere hâlihazırda hizmet veren directComm’un GroupM’e neler katacağını, satın alma sonrası nasıl bir organizasyon öngörüldüğünü ve directComm’un sektöre ne vaat ettiğini directComm Marketing Group CEO’su Sanem Oktar‘dan dinledik.

WPP bünyesinde sayısız ajans var. Bunların bir kısmı da directComm’un faaliyette bulunduğu alanlarda yer alıyor. Siz nasıl fark yaratacaksınız bu yapı içinde?

directComm’un en büyük farkı veriye dayalı bir pazarlama yapması. Müşteri yolculuğunu doğru takip etmek ve müşteriye ait veriyi doğru analiz etmek directComm’un en büyük kuvveti. Açıkçası böyle baktığınızda grup içerisinde çok da ona benzeyen bir ajans yok diyebilirim. İkinci bir fark da anahtar teslim, 360 derece entegre pazarlama çözümleri sunması. Dolayısıyla içerisinde etkinlik, dijital, sosyal medya ve CRM çözümleri aynı anda yer alıyor. Markaların ihtiyaçlarına göre bunlar etrafında şekilleniyor.

directComm Marketing Group CEO'su Sanem OktarÖzellikle sizin de takip ettiğiniz gibi, son beş yıldır, müşteriyi doğru anlamak, onu dijital dünyada doğru takip edebilmek ve veri odaklı pazarlama yapabilmek yükselen trendler arasında. Bugün big data’dan, dijital dünyada interaktif pazarlamadan bahsediyoruz. Siz bir internet sitesine giriyor, oradan bir mesaj alıyor bir başkasına geçiyorsunuz ve arkanızda bir iz bırakıyorsunuz. İşte biz bu izi inceleyerek markaların sizin davranışlarınızı daha kolay anlamalarını sağlıyoruz. Bunun da ardından markalara ihtiyaçları doğrultusunda doğru yerde, doğru zamanda ve doğru mesajları iletme imkânı tanıyoruz.

Bu markalara ne sağlıyor?

Reklam harcamalarını yönetirken daha verimli bir modele sahip oluyorlar. Yine bu sayede derin analizlerle profilleme çalışmalarını gerçekleştiriyor; aynı zamanda tüketicileri markaların isteklerine göre yönlendirebiliyoruz. Online’ı ve offline’ı entegre biçimde yönetiyoruz da denebilir. directComm’un WPP‘nin, GroupM’in ilgisini çekmesinin esas nedenleri bu hizmetlerdi diyebilirim.

Nasıl bir fark yaratacaksınız sektör adına?

Ben entegre olunca önemli bir fark yaratacağımıza inanıyorum. Belki de reklamcılığın bakış açısını değiştireceğiz çünkü biz baştan sona ölçülebilir bir metodolojiyle bu işe yaklaşıyoruz. Bir araç almak için bir sitede bir banner’a tıklıyorsunuz, sonra bir internet sitesine gidip bir form dolduruyor, doldurduğunuz formla bayiye gidiyor, arabayı satın alıyor, arabanızı bir zaman sonra servise götürüyor, daha sonra da satıyorsunuz. Biz bütün bu süreci görebiliyoruz…

WPP’nin 2018’e kadar tüm gelirleri içinde dijitalin oranını yüzde 45’e çıkarmak gibi agresif bir hedefi olduğunu biliyoruz. Bu sizin için ne ifade ediyor?

Bir girişimci olarak bunu fırsat olarak görmem sanıyorum. Dolayısıyla bu bizim için mutluluk verici bir durum. Özellikle böyle büyük bir grubun içindeki bilgi birikimiyle daha da gelişeceğimizi düşünüyorum. Bu hedefler şey büyüme için bir fırsata işaret ediyor.

directComm’un organizasyon yapısında bir değişiklik planlanıyor mu peki?

Şu an için organizasyonumuzda bir değişiklik öngörmüyoruz. Üst yönetim olarak görevin başındayız.

Müşteriler için ne ifade etmeli directComm’un GroupM saflarına katılması?

Hizmet yelpazemiz ve dolayısıyla yetkinlik alanlarımız daha da genişleyecek. Bu da müşterilerimize daha verimli hizmet vermemizi sağlayacak. Bu müşterilerimiz için en önemli boyutu olacak yaşanan değişimin.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.