Dijital Topuklar sona erdi

Dijital dünyanın fikir önderi kadınlar Dijital Topuklar'da buluştu.

04.11.2016 - 08:20 | MediaCat

Dijital Topuklar sona erdi

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve dijital dünyanın fikir önderlerinin dijitalleşmenin ardındaki dinamikleri masaya yatırdıkları Dijital Topuklar Zirvesi sona erdi.

Etkinlikte paylaşılan araştırmalara göre kadınlar, sosyal mecralarda erkeklerden daha aktifler ve günün her anı bildirimlere geri dönüş yapıyorlar. İnternetteki paylaşımların yüzde 62’sinin kaynağını oluşturan kadınlar erkeklere oranla yüzde 8 daha fazla arkadaşa sahipler ve erkeklere nazaran daha fazla haber tüketip yayma eğilimindeler.

Dijital Dünyada Kadın oturumunda Aslı Yaşasın Öztap (Evmanya.com), Melek Pulatkonak (TurkishWIN), Meriç Küçük (IAMNOTBASIC), Merve Özkaynak (YouTuber) ve Refika Birgül (Refika’nın Mutfağı) başarı sırlarını aktardılar. Dijital Oyunun Kuralları, Ticari ve Etik Boyutu oturumundaysa Çizenbayan blogunun yazarı ve sosyal medya kanaat önderi Elif Tanverdi, Digital Stylist dijital iletişim ajansının kurucu ortağı Fatmagül Güzel, Vitringez.com Kurucu Ortağı Natali Yeşilbahar, Tavsiye Kanalı, TavsiyeEvi ve TavsiyeMelekleri.com iş modellerinin kurucu CEO’su Renan Tavukçuoğlu dijital yayıncı kadınların iş modelleri ile dijital alandaki tüm oyuncuların rollerine ve takipçilerin beklentilerine ışık tuttular.

Sosyal Medyanın Birleştirici Gücü oturumunda konuşmacı olarak bulunan Twitter Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu Emine Etili, Facebook Türkiye Kamu Politikaları Sorumlusu Nilay Erdem ve GoDaddy EMEA ekibinde Pazarlama Direktörü Selina Bieber sosyal mecralarda kadınların güvenliğine dair konuşurken; Sosyal Medyada Kalbini korumak oturumunda sosyal medya kanaat önderi Berrak Tuna, Terapi Defteri kitabının yazarı Uzman Klinik Psikolog Deniz Bolsoy Erdem, Tarafsız Çalışan Anneler Platformu ile Kadın Birliği Platformu kurucusu ve Kadının Fenni isimli kitabın yazarı Avukat Feyza Altun dijital dünyadaki link kültürünün içerik üretiminde etkisini tartıştılar.

Etkinlik, Ayşe Arman moderatörlüğünde ve Fide Okulları Kurucusu Ali Koç, Teknolojikanneler.com Kurucu Ortağı Derya Divrikli Gül, Öğretmen Liderliği Projesi Kurucusu Dr. Özgür Bolat’ın katılımıyla gerçekleştirilen Dijital Yerliler, Dijital Göçmenler ve Geleceğin Dijital Kadınları oturumuyla devam etti. Dijital Topuklar’ın bu son oturumunda konuşmacılar, teknolojinin nesiller arası iletişiminde kullanımına dair deneyim ve gözlemlerini paylaştılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.