Dijital ölçümleme şimdi başlıyor

Yahoo ve comScore el ele veriyor.

29.04.2014 - 13:30 | Ozan Mert

Yahoo ve comScore el ele veriyor.

Yahoo ve comScore, Yahoo’nun Pazartesi günü New York’ta düzenlediği NewFronts etkinliğinde dijital ölçümleme için işbirliği içinde olduklarını duyurdu. Pazarlamacılar bundan böyle dijital kampanyalarının Yahoo’nun reklam ağlarındaki seyrini comScore’un vCE ölçümünü kullanarak takip edebilecekler. Video, display ve mobil kampanyalar artık TV’deki GRP gibi bir puanlama üzerinden değerlendirilebilecek.

Adweek‘e konuşan comScore sözcüsü Andrew Lipsman pazarlamacıların internetin bulanık sularında erişimi ve etkiyi ölçmekte zorlandıklarını, hâlihazırda birçok ajans ve pazarlamacının medya planlama, satın alması ve kampanyaların değerlendirilmesi için comScore’un ölçümlemelerine ve Yahoo’nun reklam altyapısına bel bağladıklarını, comScore’un Yahoo ile işbirliği yapmasının pazarlamacılara kampanyalarını değerlendirmeleri ve optimize etmeleri için ihtiyaç duydukları araçları sağlayacağını belirtiyor.

Bu arada Yahoo da, Yahoo Splash Ads isimli kendi yeni native reklam (video ve display) ünitelerini tanıttı. Yahoo’nun mülkiyetindeki reklam alanlarının bir parçası olan Splash platformu geçenlerde Planters isimli ABD’li gıda markası tarafından denenmişti. Power of the Peanut isimli kampanyada sadece video kullanımı ürünün Yahoo arama motoru performansını yüzde 191 artırırken, video ve display reklamların birlikte kullanımı sonucu bu performansın yüzde 669 oranında arttığı görülmüştü. Aynı zamanda ürünün dükkân satışları yüzde 4’lük bir artış göstermiş, her bin görüntüleme için 45 dolarlık satış sağlanmıştı. Bütüne bakıldığında kampanya performansı yüzde 80 artmıştı.

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.