MediaCat

Digiturk’ten CNN International açıklaması

Digiturk, 11-12 Haziran günleri CNN yayınının engellediği iddialarını yalanladı.

Digiturk’ten CNN International açıklaması

Digiturk kullanıcıları sosyal medyada platformdaki CNN International yayınının 11-12 Haziran günü Gezi Parkı protestolarına yer vermesi nedeniyle engellendiği ve kanalın CNN Asia yayınına yönlendirildiğini iddia etmişlerdi.

Digiturk konu ile ilgili iddiaları yalanlayan bir açıklama yayınladı:

“11 ve 12 Haziran tarihlerinde sosyal mecralarda Digiturk’ün CNN International yayınını engellediği veya yayını CNN Asia kanalına yönlendirdiği yönünde dile getirilen iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

CNN kanalı kendi bölgesel yayın politikasını uygulamaktadır. İngiltere de dâhil olmak üzere Avrupa’nın pek çok ülkesinde aynı sinyal üzerinden yayın yapan CNN International, günün belli saatlerinde Asya yayınına bağlanmaktadır. Bu durum yalnızca Digiturk için değil, Türkiye ve Avrupa’da yayın yapan diğer platformlar için de geçerlidir. CNN International bölgesel yayın içeriği ile Digiturk 143. kanalda yayına devam etmektedir. Kanalın aylık yayın akışı planlaması ve CNN International tarafından yapılan açıklama ekte bilginize sunulmuştur.

Digiturk olarak platformumuzda yer alan herhangi bir kanalın yayın akışına ve içeriğine müdahale etmek gibi bir yetkimiz ve hakkımız bulunmamaktadır. Kurumsal yönetim ilkelerimiz çerçevesinde böyle bir eğilimimiz de olamaz.

Konuyla ilgili iddiaları gündeme taşıyan herkesi bu açıklamamızı dikkate almaya, sağduyulu davranmaya ve resmi olarak şirketimizce yapılmamış açıklamalara itibar etmemeye davet ediyoruz.”

Duyuru metnine eklenen CNN International açıklaması ise şu şöyle;

“This switchover was CNN International’s as part of our ongoing editorial decision making. CNN International regularly moves to Hong Kong for programming output in our regular programming wheel as you can see from the snapshot of the programming schedule hosted at CNN.com.

As you would expect from the leading international news provider, in times of breaking news we want to ensure best timely coverage for our viewers and will always choose live coverage in place of taped coverage. Yesterday at the time being referenced we went early to our Hong Kong centre for live anchoring rather than airing the taped Piers Morgan show.

This flexibility to host our programming from different production centres is standard practice as part of our efforts to provide the best coverage in fluid breaking news situations, utiltising our international production infrastructure. Other recent examples where we’ve broken into taped programming include the Boston bombings, the Pope’s resignation and the death of Margaret Thatcher.

CNN International’s EMEA feed broadcasts to a multiplicity of countries, there is no individual country feed. Do see the map attached. All platforms in Turkey get the same feed.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.