Digiturk Oscar’a hazır

Moviemax Oscars film paketi üyeleriyle buluşmaya gün sayıyor.

25.01.2016 - 16:11 | Haluk Kasarcı

Digiturk Oscar’a hazır

Digiturk’ün Academy of Motion Picture Arts and Sciences işbirliğinde üyeleriyle buluşturduğu Moviemax Oscars HD yayına hazır. Şubat ayı boyunca Oscar kazanan veya adaylık elde eden filmleri izlemek isteyen sinemaseverleri ekrana davet eden kanal, 28 Şubat gecesi bu yıl 88’inci kez gerçekleşecek ödül törenini de canlı olarak yayınlayacak. 1 Şubat’ta yayına başlayacak kanala ilişkin sorularımızı Digiturk İçerik Genel Müdür Yardımcısı Esra Özaral Altop yanıtladı.

Moviemax Oscars fikri nasıl ortaya çıktı? Tamamen proaktif mi yoksa üyelerin talepleri doğrultusunda oluşturulan bir kanaldan mı bahsediyoruz?

Farklı duygulara hitap eden tematik kanallar açarak içerikleri zenginleştirmek tüm dünyada trend haline geldi. Tematik kanal eğilimini iyi örnekler sunarak farklılaştıran bir platform olarak iki yıl önce sadece Akademi’nin dünyanın sayılı platformlarına verdiği izinle en yeni ve en kaliteli filmleri ekrana taşıyan Moviemax ile sinema dünyasının zirvesi sayılan Oscar markalarını bir araya getirdik. Bunun sonucunda, Oscar almış ve/veya aday olmuş yüzlerce filmi yayınlandığımız Moviemax Oscars HD kanalımızı açtık.

Üyelerimizin ilgi alanlarına hitap edecek zenginlikte ve farklılıkta yeni tematik kanallar kurarak doğru içeriğin doğru tüketiciyle sürekli buluşmasını sağlıyoruz. Her duyguya hitap eden yeni kanallarımızla hizmet kalitemizi artırmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Oscar’lı filmleri ve Oscar Ödül Töreni’ni Moviemax Oscars HD kanalıyla film paketi üyelerimizle bu yıl da buluşturacağız. Oscar Gecesi’nde de muhteşem bir finalle bu yılın zafer kazanan filmlerini birlikte alkışlayacağız.

Moviemax Oscars hangi üyelere, ne şekilde erişecek?

Tüm Şubat ayı boyunca toplamda 378 Oscar adaylığı elde etmiş, 148 dalda da Oscar kazanmış tam 163 film yayınlayarak üyelerimize benzersiz bir şölen sunmaya hazırlanıyoruz. Digiturk film paketine üye olan herkesin izleyebileceği Moviemax Oscars HD’de ekrana gelecek filmler arasında American Sniper, Big Hero 6, Whiplash, Foxcatcher, Selma, Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance), Guardians of the Galaxy, How To Train Your Dragon 2, Interstellar ve Citizenfour gibi çok ses getiren yapımlar yer alıyor.

Digiturk Oscar'a hazır
Ayrıca geçen yılın Oscar’da yarışan ve ödül alan filmlerinden Boyhood, Grand Budapest Hotel, Into the Woods, Leviathan, Mr. Turner, Salt of the Earth, Still Alice, Tangerines ve Wild, Moviemax Oscars HD’de yer alırken, bu yılki Oscar adayları arasında yer alan Cinderella, Shaun of the Sheep ve The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared da izlenebilecek. Moviemax Oscars HD’de yayınlanacak filmler, 1 Şubat-15 Mart 2016 tarihleri arasında Digiturk Film Paketi üyelerinin hayatını kolaylaştıran “Dilediğin Zaman ve Dilediğin Yerde” uygulamalarımızın içindeki özel kategoriler üzerinden de izlenebilecek.

Diğer yandan, Kırmızı Halı geçişi ve 88. Oscar Töreni, bu yıl yine Digiturk ekranlarında olacak. Usta isimlerin sunum ve yorumlarının yer alacağı Oscar gecesine özel stüdyo programımız Kırmızı Halı geçişiyle başlayacak. Üyelerimiz töreni, Digiturk 1 No’lu kanalda yayın yapan Moviemax Oscars HD’den ve “Dilediğin Yerde” uygulamasıyla canlı olarak izleyebilecekler. Ayrıca dileyen herkes Digiturk.com.tr üzerinden de töreni yine canlı olarak takip edebilecek.

Kanalın yayına başlayacağı tarihe kısa bir süre kaldı. Moviemax Oscars’ın tanıtımı için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?

Oscar denince günlük hayatta ve sosyal medyada en çok akla gelen #oscarlıkhareket söylemini “Digiturk’ten Oscar’lık Bir Hareket” çatısı altına toplamaya karar verdik. Marka olarak genel film iletişimlerimizde “Film Digiturk’te izlenir” ana mesajını sahipleniyoruz. Bu doğrultuda Moviemax Oscars HD kanal iletişiminde de “Oscar da Digiturk’te izlenir” söylemi üzerinden yola çıktık ve stratejimizi genel film iletişimi stratejimiz altında konumlandırarak kampanyamızı inşa ettik.

Kanalın yayında olduğu süre boyunca kampanyamız ulusal ve tematik TV kanalları, radyolar, gazete ve dergilerle birlikte açıkhava dijital mecralarda da yoğun şekilde yer alacak. Bununla birlikte hedef kitlemizin önemli bir bölümünü oluşturan sinemaseverlere daha yoğun bir şekilde ulaşabilmek adına sinema salonlarındaki reklam kuşaklarında yer alacağız.

Yılın en iyi filmi, yönetmeni, kadın ve erkek oyuncusu adaylarınız hangileri?

Bu yıl Oscar heykelciği için birbirinden kaliteli yapımlar, çok iddialı filmler yarışıyor. Genellikle Ocak ayı içinde verilen Altın Küre Ödülleri’nin Oscar’lar için de bir ön gösterge olduğu düşünülür ancak bu yıl bu kadar iddialı yapım arasından bir tahminde bulunmak şu aşamada çok zor. Tüm adaylara başarılar dilemekle yetineceğim.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.