MediaCat

Digital Age Tech Summit dijitalin liderlerini bir araya getirdi

Digital Age Tech Summit 2022’de Web 3.0, blockchain, NFT, metaverse, dijital sürdürülebilirlik gibi yarına yön verecek trendler ele alındı.

Digital Age Tech Summit dijitalin liderlerini bir araya getirdi

Bu yıl 15’incisi Garanti BBVA ana sponsorluğunda online düzenlenen Digital Age Tech Summit, 25 Mayıs’ta dijital dünyanın nabzını alanında uzman isimlerle tuttu.

Mastercard CMO’su Raja Rajamannar, Kaliforniya Üniversitesi Antropoloji Bölümü’nden Prof. Tom Boellstorff, MAA Architects Kurucusu Melike Altınışık, Levent Erden, VR Health Institute Kurucu Direktörü Aaron Stanton, The Glue Society Kurucusu Jonathan Kneebone, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Sanat & NFT Ekonomisti Prof. Dr. Aylin Seçkin, Mojito ve Serotonin Kurucu Ortağı ve CEO’su Amanda Cassatt, Gazeteci, Kentsel Tasarım Uzmanı ve Fütürist Greg Lindsay ve Department of Here Kurucu Ortağı Lev Kushner gibi isimleri ağırlayan Digital Age Tech Summit 2022’de Web 3.0, blockchain, NFT, metaverse, dijital sürdürülebilirlik gibi yarına yön verecek trendler ele alındı.

Digital Age Tech Summit’te bu yıl NFT, blokchain, Web 3.0 ve gayri merkezi yapılar gibi geleceğe yön verecek trendlerin kültürel, ekonomik ve toplumsal yansımalarının ele alındığını belirten MediaCat ve Digital Age Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, dijital inovasyonun birey için sunduğu imkân ve olasılıkların yanı sıra gezegenin ve toplumun sağlığını odağına alan gelişmelerin de etkinliğin bu yılki ajandasında önemli bir yer tuttuğunun altını çizdi.

Raja Rajamannar, etkinlikteki konuşmasında dijital inovasyon ve pazarlama iletişimi arasındaki sürekli ve değişmez ilişkiye değinirken Amanda Cassatt ise Web 3.0’ın eşiğinde markaların izlemesi gereken iletişim stratejilerine dair içgörülerini paylaştı.

SabancıDx Siber Güvenlik Grup Müdürü Nurettin Erginöz ise siber güvenlik stratejilerini ele aldığı konuşmasında güncel sistemlerin kullanılması, back-up almak, mail kontrolü gibi temel korunma yöntemlerinin yanı sıra siber güvenlik tehditlerine karşı toplumsal farkındalık geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dijital Antropolog Prof. Tom Boellstorff, sanal dünyalardaki insanın antropolojisine dair uzun yıllardır edindiği teorik ve pratik bilgileri Digital Age Tech Summit takipçileriyle Second Life’taki sanal mekânından katılarak anlattı.

Garanti BBVA Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, metalaşmaya karşı farklılaşmayı da sağlayan dijital deneyimleri insanlara nasıl ulaştırdıklarını, dijital ekosistem ve insan etkileşimini dengelerken nelere dikkat ettiklerini, çözüm yolları ve öneriler oluştururken verinin sahip olduğu işlevsel değeri tüm hatlarıyla anlattı. Sektörün en önemli değer yaratma mekanizmalarından biri olan sürdürülebilirliğe olan yaklaşımlarını ve bu alana dair hayata geçirdikleri Ekolojik Durumum’a ait detayları da Digital Age Tech Summit izleyicisiyle paylaştı.

Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Murat Çağrı Süzer ise nakitsiz bir gelecek ve yeni nesil ödeme trendleri hakkında merak edilenleri yanıtladı. MediaCat ve Digital Age Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın sorularını yanıtlayan Süzer, bu alana dair atılabilecek sürdürülebilir adımları da paylaştı.

Sağlık teknolojileri ve tele-sağlık uygulamalarını Roche Türkiye İletişim Lideri Nur Kara, Roche İlaç Türkiye İş, Çeviklik, Dijital ve Müşteri Deneyimi Lideri Gizem Kedici Özbayraç ve Roche Diagnostik Türkiye, Sağlık Çözümleri Geliştirme Direktörü Doğutan Ülgen ele aldı.

Prof. Dr. Aylin Seçkin, MediaCat.com Editörü Simge Şenses moderatörlüğündeki oturumda NFT’ler ve sanat eserleri arasındaki ilişkiyi ve yeni teknolojilerin dönüştürdüğü sanat piyasasına değindi. Levent Erden, Web 3.0 ve gayri merkezi yapılar arasında yükselen bu teknolojilerin yaşamın omurgasını nasıl şekillendireceğini anlattı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.