Digital Age Konferansı başladı

Digitalage Dergisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Digitalage'08 Konferansı bugün Hyatt Regency'de yapılıyor...

21.11.2008 - 11:59 | MediaCat

Digitalage Dergisi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Digitalage’08 Konferansı bugün Hyatt Regency’de yapılıyor. Dijital ve reklam dünyasının ileri gelenlerinin katıldığı toplantı, Digitalage Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın yaptığı açılış konuşması ile başladı.

Konferansta ilk konuşmacı olarak yer alan IAB Avrupa ve Belçika Başkanı Alain Heureux, IAB’nin Avrupa’nın her yerinde elçilikler kurduğunu, Avrupa’da 13 IAB elçiliği olduğuna değindi. ‘Dijital elçilik’ görevini sürdürdüklerinden bahsetti.”

Heureux, internetin dünyada düzenli kullanıcı sayısının 1.5 milyara ulaştığını ve Asya’nın en büyük pazar olduğunu söyledi.

E-Ticaret hacminin giderek büyüdüğünü, Avrupa’da 5 yıl içerisinde internetten satın almaların yıllık ortalama kişi bazında 1000 Euro’dan 1500 Euro’ya ulaşacağını kaydetti.

İnternetin sunduğu avantajlara ve kişiselleştirebilme fonksiyonun çok büyük artılar getirdiğini ve IAB’nin düzenleyici fonksiyonuna değindi.

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen Nigel Morris ise dijitalleşmenin büyüdüğünü ve markaların dijital dünya üzerinde yer almasının sağladığı öneme değindi.

Morris şöyle devam etti: “Markalar için tüketiciyi dinlemek hala çok önemli fakat esas önemli olan ne yaptığınız’. Ne kadar konuşulduğunuz ve ne kadar hayran sahibi olduğunuz sizin başarınız olacaktır. Tüketicinin kalbine hitap etmek çok önemli” diye ifade etti.

Ardından konuşmacı olarak konferansta yer alan diğer bir isim ise Microsoft Türkiye Tüketici ve İnternet Servisleri Genel Müdürü Ebru Çapa oldu. Çapa, sadece web sitesine sahip olmanın yetmeyeceğini, şirketlerin dijital pazarlamanın sağladığı avantajları kullanmalarının gerekliligini vurguladı. Çapa, “Markalar bu dönemde rekabette başarılı olmak için dijital pazarlamayı etkin bir şekilde kullanarak tüketici ile sürekli bir bağ kurmalılar” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.