MediaCat

Digg, Betaworks şirketine satıldı

Bir zamanlar piyasa değeri 160 milyon doları aşan sosyal paylaşım sitesi Digg, 500 bin dolara Betaworks şirketine satıldı. Bu rakam, 18 ay içinde değerini bir milyar dolara çıkaran Instagram’ın 0.0005 katına eşit.

Digg, Betaworks şirketine satıldı

New York merkezli Betaworks şirketi, dün yaptığı açıklamada Digg’den geriye ne kaldıysa satın aldığını duyurdu. Betaworks, satın alım hakkında bir açıklamada bulunmazken, şirketin CEO’su John Borthwick, yeniden yapılandırılacak olan Digg’in de başına geçecek.

İlk olarak Wall Street Journal’ın duyurduğu ve 500 bin dolar karşılığında gerçekleştirildiği belirtilen satın alım, Digg’in son altı yılda elde ettiği 45 milyon dolarlık gelirden de geriye bir şey kalmadığına işaret etti.

500 bin dolarlık teklif, 18 ayda piyasa değerini bir milyar dolara çıkaran, Nisan ayında Facebook’un satın aldığı fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’ın değerinin 0.0005 katına eşit.

SOSYAL MEDYA LİDERİYDİ

Kullanıcıların en beğendiği hikayeleri oyladıkları ve en beğenilen hikayenin ana sayfada yer aldığı Digg, bir zamanlar ABD’de internet trafiğini kilitliyordu. Ancak 2010 yılında sitenin tasarım değişikliğiyle birlikte hikayelerin yayımlanmasını kullanıcıların elinden alarak yayımcıların eline vermesi, eleştirilere neden oldu. Digg, bu noktadan sonra popülerliğini kaybetti.

Facebook, Twitter ve özellikle kendi içeriğine çok benzeyen Reddit’in giderek güçlemesiyle sosyal medyadaki nüfuzunu yitiren Digg, sunduğu kategori sayısını fazlasıyla artırdı ancak Aralık 2011’de ziyaretçi sayısında Reddit’in gerisine düştü.

Bitly (link kısaltma) ve Chartbeat (sitelere özgü analiz) gibi sitelerin kurucusu olan Betaworks’ün, Digg’i, Twitter’ın rakibi olarak gösterilen News.me gibi bir haber, blog sitesine çevirmek istediği söyleniyor.
 

(Kaynak: Ntvmsnbc)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.