Diet Coke yenileniyor

Marka yeni logosu, yeni ambalajı ve farklı aroma seçenekleriyle ilk olarak ABD'li tüketicilerle buluşacak.

11.01.2018 - 16:06 | Sencer Uçar

Diet Coke yenileniyor

Coca-Cola, tüketiciyle ilk kez 1982 yılında buluşturduğu markası Diet Coke’da (ülkemizdeki kullanımı Coca-Cola light) bir dizi önemli değişikliğe gidiyor.

Şirket tarafından Çarşamba günü yapılan açıklamada belirtilen değişikliklerden ilki, Diet Coke’un ambalajı ile ilgili. Yapılan yeni değişiklikler ile birlikte Diet Coke, klasik metal kutuların aksine daha ince ve uzun bir görünüme kavuşuyor. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen yeni tasarımından markanın logosu da nasibini alıyor.

Diet Coke’un tadında herhangi bir değişiklik söz konusu değil ancak klasik tadının yanına kiraz, misket limonu, portakal ve mango olmak üzere dört yeni aroma daha ekleniyor.

Coca Cola’nın Diet Coke ile ilgili söz konusu değişikliklere gitmesinin başlıca nedenleri arasında, son yıllarda ABD’de Diet Coke satış hacminde meydana gelen düşüş bulunuyor. Düşüşün nedenleri arasında sağlıklı yaşam motivasyonu ile hareket eden ABD’li tüketicilerin, her ne kadar sıfır kalorili bir içecek olsa da, Diet Coke’u daha az tercih etmeleri ve ürünlerde yer alan yapay tatlandırıcılara şüpheyle yaklaşmaları yer alıyor.

Yenilenen Diet Coke ilk olarak Ocak ayında ABD’de, ardından da Şubat ayında Kanada’da satışa sunulacak.

literal thirst trap #SoManyFlavors #DietCoke

Diet Coke (@dietcoke)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kaynak: Business Insider, Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.