Diesel’in online “Diesel Adası” kampanyası

Diesel, insanları adasındaki ahmak topluma (stupid society) katılmaya davet ediyor.

16.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Diesel, insanları adasındaki ahmak topluma (stupid society) katılmaya davet ediyor.

Diesel online mecrada sürdürdüğü kampanyasında, insanları uzak bir adadaki ahmak bir topluma katılmaya davet ediyor. Bu topluma katılınca yeni yasalar yaratma veya başkalarının yaptığı yasalara oy verme , tatil günlerini belirleme, ulusal marşı seçme hakkına kavuşuyorsunuz. Böylece "Diesel Adası"nda aktif bir vatandaş ve yönetici olarak adanın kurallarına karar verebiliyorsunuz. "Diesel Island" Facebook’daki sosyal oyunun Diesel sitesine entegre edilmesiyle oluşturulmuş.

Diesel sitesinde ve Youtube’da kampanyaya ait Santo London tarafından yaratılmış, Stink Digital ve Landia film tarafından üretilmiş altı video yayınlandı.

Filmlerin yaratıcı direktörleri Sebastian Wilhelm, Maximiliano Anselmo ve Pablo Minces; yönetmeni ise Angustin Alberdi.

Diesel websitesinde sokak görüntüleme (Streetview) bölümünde katılımcılar videodaki karakterlerle karşılaşarak markanın İlkbahar/Yaz 2011 koleksiyonunu da görebiliyorlar.

Diesel’in ‘Be Stupid’ (Aptal ol) kampanyası geçen sene başladı. Orjinal fikir ise Diesel’in kurumsal yaratıcı ekibi ve Anomaly tarafından yaratıldı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.