Depresyonu ciddiye alın

Fransa'dan depresyonun ciddiyetini komediyle anlatan bir reklam filmi.

16.10.2019 - 13:53 | Arzu Nilay Kocasu

Fransa’da her yıl 6 bini aşkın kişi depresyon nedeniyle yaşamını yitiriyor. Tedavi edilmediğinde hayli dramatik sonuçlar doğurabilecek bu hastalığın ciddiyeti yine de çoğu toplum tarafından hâlâ anlaşılabilmiş değil.

Konu hakkında farkındalık yaratmak ve depresyonun ölümcül sonuçlara yol açabilecek ciddi bir hastalık olduğunu anlatmak isteyen Fondation FondaMental, Klesia Social Protection tarafından desteklenen Fnapsy ve Roger de Spoelberch Foundation işbirliğinde bir kampanyaya imza attı.

Ciddiyeti dünya genelinde kabul görmüş hastalıklara depresyona gösterilen muamelenin yapılması durumunda neler yaşanacağını anlatarak depresyonun kanser veya organ nakli gerektiren herhangi bir hastalık kadar büyük bir sorun olduğunu anlatmayı amaçlayan reklam filmi Serviceplan Health France imzası taşıyor.

Fondation FondaMental Direktörü Profesör Marion Leboyer “Depresyon etrafında şekillenen ve hastalığın teşhis ve tedavisini geciktirerek sıklıkla dramatik sonuçlar doğuran söylencelerin acilen son bulması gerekiyor” açıklamasında bulunurken, Fnapsy Başkanı Claude Finkelstein kampanyayı şu sözlerle yorumluyor:

“Herkes depresyonu anladığını veya deneyimlediğini ve ondan nasıl kurtulabileceğini bildiğini zannediyor. İşin aslı, depresyon mağdurlarının deneyimledikleri cehennem hakkında çok az bilgi sahibiyiz.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Fondation FondaMental, Fnapsy, Roger de Spoelberch Foundation
  • Reklam Ajansı: Serviceplan Health France
Kaynak: Marcomm News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.