Dentsu Merkle’ın çoğunluk hisselerini satın aldı

Birleşme Dentsu'nun global operasyonlarını hızlandıracak önemli bir adım.

09.08.2016 - 17:54 | Tuğba Özögretmen

Dentsu Aegis Network'te üst düzey ayrılık

Dentsu Aegis; ABD merkezli en büyük bağımsız data-analitik, performans pazarlama ve CRM ajansı Merkle’in çoğunluk hisselerini satın aldı. Eylül ayına dek tamamlanması beklenen birleşme, 2020’ye kadar kendine yüzde 100 dijital ekonominin parçası olma hedefi koyan Dentsu Aegis’in bu amacını gerçekleştirecek ve network’ün global operasyonlarına hız katacak önemli adımlardan biri olarak görülüyor.

Dentsu Aegis CEO’su Jerry Buhlmann birleşmeyi, “hızla büyüyen dijital ekonomide rekabet avantajı” olarak değerlendirirken; Merkle’nin yönetim başkanı ve CEO’su David Williams konuyu, “Merkle’nin dünya standartlarında global bir performans pazarlaması ajansı hedefini gerçekleştirmede önemli bir adım” olarak gördüğünü belirtti.

150’nin üzerinde pazarlama veri tabanı erişimine sahip olan Merkle bugün 3,7 milyar tekil müşteri kaydını yönetiyor. 16’sı ABD’de olmak üzere, 21 ofisinde toplam 3 bin 400 çalışanı olan ajans, 650’den fazla global markaya hizmet veriyor.

Kaynak: Fotoğraf: Advertising Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.