MediaCat

Denizler altında yaşam: Yeni türlerin doğuşu

Denizlerin yeni yırtıcısı plastiğin hikâyesi Morgan Freeman’ın sesiyle belgesele dönüşüyor.

Denizler altında yaşam: Yeni türlerin doğuşu

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) verilerine göre her yıl okyanuslara yaklaşık 8 milyon ton ağırlığında plastik atılıyor. İnsanlık bu alışkanlığında ısrarcı olursa, 2050 yılında okyanuslardaki plastik oranı balık oranını aşacak.

Okyanusları tahakkümü altına almasına ramak kalan plastiğin denizde beliren yeni bir tür olarak resmedildiği bir farkındalık kampanyası hazırlayan Google ve reklam ajansı Goodby Silverstein & Partners, Blrleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında hazırlanan kampanyada yaklaşan tehlikeyi Morgan Freeman’ın sesiyle duyuruyor:

“Beyni, dişi hatta sinir sistemi dahi olmayan bu etkileyici tür yine de mucizevi bir şekilde yüzlerce kilometre yol alabiliyor ve yüz yılı aşkın bir süre boyunca hayatta kalabiliyor.”

Yönetmenliğini Brian Schulz’un üstlendiği film gelecek yıl Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Tribeca Film Festivali ve sektör profesyonellerini bir araya getiren Advertising Week etkinliklerinde de yayımlanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.