Demet İkiler’e yeni sorumluluk

İkiler, WPP Kapsayıcılık Konseyi bünyesine katıldı.

10.08.2020 - 11:15 | MediaCat

Şubat 2020 itibarıyla WPP Türkiye Ülke Başkanlığının yanı sıra GroupM EMEA CEO’su olarak görev almaya başlayan Demet İkiler, WPP bünyesinde yeni bir sorumluluk üstlendi. İkiler; tüm WPP işyerlerinin kapsayıcı, çok sesli ve ırkçılık karşıtı olmasının sağlanması, WPP genelinde değişim yaratılması ve hızlandırılması adına hayata geçirilen WPP Kapsayıcılık Konseyi’nde üye olarak yer alacak.

WPP CEO’su Mark Read konuya ilişkin değerlendirmesinde, Demet İkiler’in kapsayıcı bir lider olarak tanınması, kanaat önderliği, müşteriler ve topluluklar üzerindeki etkisi nedeniyle konsey üyeliğine seçildiğini belirtti. İkiler’in dinleme, öncülük etme ve harekete geçme konusunda istekli olduğunun bilindiğini söyleyen Read, “Dünya genelinde, yerel pazarınızda ve ajans markanızda değişimin savunucusu ve temsilcisi olacağınızı düşünüyoruz” dedi.

WPP’nin kapsayıcılık alanında bir konsey oluşturmasından ve bu konseye seçilmekten dolayı gurur duyduğunu belirten İkiler, “WPP’yi çalışanlarımız için daha kapsayıcı bir yer haline getirmek, çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda zamanımı, enerjimi, birikimimi paylaşmak ve çevremizde, dünyada pozitif değişime katalizör olabilmek benim için çok önemli. Yalnızca WPP içinde değil, aynı zamanda UNGC – Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi altında kurduğumuz Çeşitlilik ve Kapsayıcılık çalışma grubuna da liderlik yapıyorum. Yani çok geniş bir ağdan hem besleniyorum hem de yaygınlaştırma potansiyeli olan bir ağda bu sorumluluğu icra ediyorum. WPP ve UNGC bu anlamda çok büyük ve dönüşüme liderlik edecek yapılar. Ben de çalışma yaşamında demokrasi, herkesin hak ve özgürlükler anlamında sonuçlarda da eşit olması, ayrımcılığın her türüne karşı, sürdürülebilirliği yönetim yaklaşımı olarak kabul eden yeni bir dünya düzeni hayal ediyorum. Bu sadece şu dönemde yapılacak en doğru şeylerden biri değil, aynı zamanda şirketimizin gelecekteki başarısı için hayati öneme sahip. Ben de bu görevimi hem Türkiye’de hem de EMEA bölgesinde eksiksiz şekilde yerine getirip ilerlemeye katkı sağlamayı hedefliyorum” diye konuştu.

Yeni sorumluluğu kapsamında İkiler; az temsil edilen gruplara WPP’nin en üst düzeylerinde söz hakkı vermek, sistematik olarak daha kapsayıcı ve çok sesli bir işyeri oluşturacak program, politika ve girişim önerilerinde bulunmak, liderliğin aktarımı konusunda görüş sağlamak, ilerlemenin önündeki engelleri kaldırmak, az temsil edilen yetenekler için istek uyandıran hedeflerin belirlenmesine yardımcı olmak, farkındalık programları oluşturmak, ilerlemenin takip edilmesine ve iletilmesine yardımcı olmak gibi görevler üstlenecek.

WPP Kapsayıcılık Konseyi, WPP’nin işe alma, gelişim, ödüller ve kapsayıcı bir çalışan deneyimi oluşturmaya yoğunlaşan küresel kapsayıcılık stratejisinin ilerlemesini takip edecek, WPP’nin ürettiği tüm yaratıcı çalışmaların kapsayıcı, kültürel yönden duyarlı ve zararlı stereotiplerden arındırılmış olmasını sağlamak için bir çeşitlilik inceleme paneli kuracak. Konsey aynı zamanda siyahi çalışanların çıkar ve fırsatlarını yükseltmeye yoğunlaşan Kuzey Amerika çalışma grubundan girdiler alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.