Decathlon Türkiye’den ayrımcılığa karşı net duruş

Marka, sosyal medyadan gelen eleştirilere bir açıklamayla yanıt verdi.

05.06.2020 - 09:44 | Sencer Uçar

Sosyal medyada Onur Ayı kapsamında yaptığı paylaşımında Decathlon’da her renge yer var diyerek, cinsel kimlik ve yönelimden bağımsız olarak, herkes için eşit bir çalışma ortamında, çeşitlilik ve kapsayıcılığı desteklediğini ifade eden Decathlon Türkiye, paylaşıma gelen olumsuz tepkiler üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamasında çalışma ortamının çeşitliliği ve kapsayıcılığına ilişkin paylaşımına gelen tepki ve yorumlar üzerine duyduğu şaşkınlık ve üzüntüyü dile getiren marka, ayrımcılığın her çeşidine karşı olduğunu net bir şekilde vurguladı. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ne referansla, tüm insanların özgür ve onur ve haklar bakımından da eşit doğduğunu hatırlatan marka, herkesi daha duyarlı ve kapsayıcı olmaya davet etti.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Onur Ayı kapsamında, Decathlon Türkiye Linkedin ve Instagram Kariyer hesaplarımızdan, çalışma ortamımızın çeşitliliği ve kapsayıcılığı ile ilgili yapmış olduğumuz paylaşıma gelen tepki ve yorumlar bizi çok şaşırttı ve üzdü. Ayrımcılığın her çeşidine karşıyız. Decathlon Türkiye olarak; din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel kimlik ve yönelim fark etmeksizin, herkesin kendini ifade edebileceği ve kendi olabileceği bir ortama sahibiz ve bununla gurur duyuyoruz. Başka türlüsünü de zaten düşünemiyoruz. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nde de yer aldığı üzere, ‘’Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar’’. Hiçbir şirket, birey, hatta hiçbir kuvvet, bu hakkı kişilerin elinden alamaz. Ayrımcılığın farklı şekillerde dünyayı nasıl bir kaosa sürüklediğini gördüğümüz bu günlerde, herkesi daha duyarlı ve kapsayıcı olmaya davet ediyoruz. Biz tüm renkleri içerisinde barındıran ve çeşitliliğe kucak açmış, insana insan olduğu için değer veren duruşumuzun her zaman gururla arkasındayız. Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz!

Decathlon Türkiye (@decathlonturkey)’in paylaştığı bir gönderi ()

Markanın tartışmalar neden olan paylaşımı şöyleydi:

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.