MediaCat

Darüşşafaka’da bayrak değişimi

M. Tayfun Öktem, yönetim kurulu başkanlığını Oğuz Güleç’e devretti.

Darüşşafaka’da bayrak değişimi

Darüşşafaka Cemiyeti, 2 Nisan’da Darüşşafaka-TİM Gösteri Merkezi’nde gerçekleşen olağan genel kurul toplantısında yeni yönetimini belirlendi. M. Tayfun Öktem, 2019 yılından bu yana sürdürdüğü yönetim kurulu başkanlığını başkan vekili Oğuz Güleç’e devretti.

M. Tayfun Öktem, genel kurulda yaptığı konuşmasında, “Darüşşafaka’nın başkanlığı, toplumsal bir emanetin bekçiliğini üstlenmektir. Benden önceki 21 başkan gibi ben de bu bilinçle, gönüllü nöbeti; bize emanet edilen yavrularımızın, onların eğitimi için halkımızın yaptığı her kuruş bağışın, asırlar boyu bu mukaddes yuvaya hizmet etmişlerin, Darüşşafakalıların ilmek ilmek ördüğü itibarımızın sorumluluğunu iliklerime kadar hissederek, geceli gündüzlü tuttum. Büyük onur, gurur ve keyifle yürüttüğüm bu gönüllü nöbeti, zamanlı ve gönül rahatlığıyla bırakıyorum. İkinci dönem başkanlık bence bir hak değil, bir opsiyon. Yaklaşımımın Darüşşafaka’da ileriye dönük yeni bir örnek olmasını dilerim. Demokratik mekanizmayla değişim ve gelişim çağın gereğidir” dedi.

Darüşşafaka’ya hizmete devam edeceğini ifade eden Öktem, “Darüşşafaka’ya hizmetin ülkemizin yarınlarına hizmet olduğunun bilinciyle çalışmaya devam edeceğim. Yine birlikte, içimizdeki cevherleri, yarınları değiştirecek değerlere dönüştürmek için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç

Darüşşafaka Cemiyeti’nin yeni başkanı olarak göreve başlayan Oğuz Güleç ise 159 yıldır Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğini yaşatan Darüşşafaka’nın dünya için çok özel bir model olduğunu belirttiği konuşmasında, “159 yıldır toplumun her kesiminin bağışıyla çocuklarımıza nitelikli eğitim olanağı sunuyoruz. Bundan sonraki en önemli amaçlarımızdan biri daha fazla çocuğumuzun bu fırsat eşitliğinden yararlanabilmesine olanak sağlamak” dedi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının eğitimde hep öncü rolü üstlendiğine vurgu yapan Güleç, “Darüşşafaka olarak bugünden 20 yıl, 50 yıl sonrasını planlıyor, öğrencilerimizin o günün koşullarına göre yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin 21’nci yüzyıl yetkinleriyle donatılmış gençler olarak mezun olması temel önceliğimiz olacak. Dijital dönüşüm temelinde yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin ortaöğrenim düzeyinde ilk yapay zekâ sınıfını, ilk tekno girişimcilik gençlik merkezini açan ve ilk 3D printer atölye ve yarışması’nı düzenleyen okuluyuz. STEM, kodlama, girişimcilik eğitimleri veriyoruz. Bunları geliştirerek, yeni ilkler ekleyeceğiz ve Türkiyemizin ortaöğretimi için dijital dönüşümde model okul olacağız” diyerek gelecek hedeflerini açıkladı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.