Darren Aronofsky’nın kadrajından sigaranın zararları

Ünlü yönetmenden sigara içen gençleri hedefleyen video oyunu One Leaves için korkutan bir trailer.

22.03.2019 - 14:51 | Arzu Nilay Kocasu

Darren Aronofsky'nın kadrajından sigaranın zararları

ABD’de 490 bin genç sigara bağımlısı ve NDA For Teens’in verilerine göre günde 18 yaş altı 3 bin 200 kişi sigaraya başlıyor. Sigara içen hayli kalabalık gruptaki her dört kişiden yalnızca biri ilerleyen yıllarda sigarayı tamamen bırakmayı başarabilirken, diğer üçü, ne kadar denerlerse denesinler, günün birinde sigara içmeye yeniden başlıyorlar.

Gençleri sigaranın zararları ve sigara bağımlılığından kurtulmanın zorluluğu hakkında bilinçlendirmek isteyen FDA (Food and Drug Administration), reklam ajansı FCB New York işbirliğinde imza attığı kampanya kapsamında bir video oyunu hazırladı: One Leaves.

Xbox ve bilgisayardan oynanabilen oyunda, karanlık bir odada kapana kısılmış dört kişi bulundukları ortamdan kaçmaya çalışıyor. İçlerinden yalnızca birinin kurtulacağı şekilde tasarlanmış oyun, sigara içen bir bireyin sigara içtiği ve sigara içmeyi bırakmak için çabaladığı dönemlerde karşı karşıya kaldığı zorluklara gönderme yapan detaylar içeriyor.

Gerekli donanıma sahip herkesin herhangi bir bedel ödemeksizin indirip oynayabileceği oyun için Darren Aronofsky imzalı bir trailer yayınlayan FDA, ayrıca, oyunun tanıtımı kapsamında Fortnite’ın meşhur yayıncılarından Ninja ile anlaştı.

Kaynak: Journal du Geek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.