MediaCat

Danone Türkiye’den globale üst düzey atama

Kariyerine Amsterdam’da devam edecek olan Pelin Aydoğdu, yeni görevinde Danone’nin küresel çaptaki medikal beslenme çalışmalarında kilit rol oynayacak.

Pazarlama ve ürün yönetimi alanında farklı liderlik rollerinde 20 yıllık deneyimi bulunan Pelin Aydoğdu, Danone Uzman Beslenme Erişkin Grubu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Aydoğdu, yeni sorumluluğu kapsamında “Mümkün olan en fazla sayıda insana gıda yoluyla sağlık ulaştırma” misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Danone’nin küresel çaptaki medikal beslenme çalışmalarında kilit rol oynayacak.

2001 yılında ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Pelin Aydoğdu, yüksek lisansını Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladı. 2004 yılında katıldığı Danone’de anne-bebek beslenmesi kategorisinde pazarlama alanında farklı roller üstlendi. 2009-2011 yılları arasında Amsterdam’da 35 ülkeden sorumlu global kıdemli ürün müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Türkiye’ye dönerek medikal pazarlama ve ticari pazarlama alanında çalışmaya devam etti.

2019 yılında uzman beslenme ürünleri pazarlama direktörlüğüne atanan Aydoğdu, 2022 yılından bu yana ise Danone Türkiye çatısı altında anne-bebek beslenmesi, sütlü ve bitkisel bazlı ürünler, su ve içecek kategorilerinde 20’nin üzerinde yerli ve global markadan sorumlu pazarlama direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Kariyer yolculuğunu Danone’nin uzman beslenme kategorisi merkez ofisinin bulunduğu Amsterdam’da sürdürecek olan Pelin Aydoğdu, yeni görevinde Danone Uzman Beslenme Erişkin Grubu Başkan Yardımcısı olarak kategorinin global stratejisine yön verecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.