MediaCat

Motherwell FC yeni yatırımcılarını arıyor

Taraftarın sahibi olduğu Motherwell FC saha içinde ve saha dışında daha güzel işler yapabilmek için ünlülerin futbol kulüplerine ilgisinden yararlanıyor.

İskoç futbol kulüplerinden Motherwell FC, sahibinin taraftarlar olduğu nadir kulüplerden biri. 2011 yılında bu amaçla kurulan Well Society, 2016 itibarıyla kulübün çoğunluk hisselerini elinde bulunduruyor ve Well Society’e üye olup ödeme yapan her taraftar kulüp yönetiminde söz sahibi olabiliyor. Kendisini bir topluluk kulübü olarak tanımlayan Motherwell FC taraftarlarına, futbolcularına, çalışanlarına ve yerel halka fayda yaratmayı hedefliyor. İntiharı önlemeye yönelik farkındalık kampanyası düzenlenmesi ya da düşük gelirli ailelere ücretsiz sezonluk bilet verilmesi gibi faaliyetleri de bu doğrultuda hayata geçiriyor.

Ryan Reynolds ve Rob McElhenny’nin Wrexham AFC’yi satın alması, Tom Brady’nin Birmingham City’e ortak olması gibi yakın dönemde ünlü isimlerin Birleşik Krallık futbol kulüplerine gösterdiği ilgiden hareket eden kulüp, potansiyel yatırımcılara samimi bir kampanyayla çağrıda bulunuyor. Leith imzalı kampanyada kamera karşısına geçen Motherwell FC futbolcuları ve taraftarları, futbola yatırım yapmak isteyen Hollywood yıldızlarını, dolaylı yoldan da herkesi kulübün parçası olmaya davet ediyor.

ABD’li yatırımcıların lafının şu sıralar çokça geçtiğini söyleyen kulüp başkanı Jim McMahon, “Well Society’e yeni katılanlar ya da sponsorlar olsun, bu topluluk kulübüne destek vermek isteyen herkesi memnuniyetle karşılıyoruz. Hollywood’dan katılmak isteyen birileri olursa memnuniyetle bekliyoruz. Will Ferrell, nerede olduğumu biliyorsun” diyor.

Kulüp, filmin yayınlandığı tarihten bu yana potansiyel isimlerden 10 talep geldiğini belirtiyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.