Danimarka’dan sigara içenlere ufak bir teşekkür

Danimarkalı STK'lardan mesajını olumlu tonda vermeyi tercih eden bir sigara karşıtı reklam filmi.

03.12.2019 - 15:03 | Arzu Nilay Kocasu

Danimarka hükümeti tarafından açıklanan verilere göre Danimarka’da sigara içenlerin oranı 2016 ila 2018 yıllarında yüzde 2 oranında artış gösterirken, her gün 18 yaşın altında 40 Danimarkalı genç ilk sigarasını içiyor. Her yıl 14 bin kişinin sigaraya bağlı hastalıklar nedeniyle yaşamını yitirdiği ülkede sigara tüketimi hakkında bir bilinçlendirme çalışması gerçekleştirmek isteyen Danish Cancer Society ve TrygFonden, alışıldık sigara karşıtı reklamların aksine, sigara içenlere teşekkürlerini sundukları bir reklam filmi hazırladı.

Sigara karşıtlığını konu alan iletişim çalışmalarının daima sigara içenleri sinirlendiren, onlarda kişisel olarak kendilerine saldırıldığı hissini uyandıran, olumsuz bir tonda olduğunu söyleyen Morten Fabricius’un kurucu ortağı olduğu Kopenhag menşeli reklam ajansı &Co imzalı reklam, onyıllardır süren bu nahoş geleneği sigara içenlerin gençlerin tütünden etkilenmemeleri için gösterdikleri çabayı alkışlayarak bozuyor.

Dört yıldır süren Smoke-Free Future inisiyatifi kapsamında hayat bulan kampanya &Co’nun Danish Cancer Society ve TrygFonden ile ilk işbirliği değil. Ekip, geçtiğimiz aylarda hazırladıkları Help a Small Dane kampanyasıyla Danimarkalıları cilt kanseri konusunda bilinçlendirmek için çalışmıştı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Danish Cancer Society, TrygFonden
  • Reklam Ajansı: &Co.
  • Yapımevi: Bacon CPH
  • Yönetmen: Martin Werner
  • Görüntü Yönetmeni: Rasmus Videbæk
Kaynak: Muse by Clio

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.