Daha kullanışlı bir dünya için!

IKEA, mobilyalarını engelli bireyler için dönüştürüyor.

12.03.2019 - 17:49 | Gönül Hadımlı

Daha kullanışlı bir dünya için!

IKEA’nın tüketicilerin gönüllerinde büyük yer edindiği aşikâr. Ancak markanın kulpsuz çekmecelerden ya da minik düğmelerden oluşan sade, şık ve pratik ürünleri engelli bireylerin kullanımı için her zaman elverişli değil.

Bu soruna bir çözüm getirmeyi hedefleyen IKEA İsrail, kâr amacı gütmeyen kuruluş Milbat ve Access Israel ile işbirliğinde bir projeye imza attı. Dünyayı daha kullanışlı bir hale getirmek amacıyla yola çıkan marka, popüler IKEA mobilyalarına eklenerek mobilyaların kullanımlarını kolaylaştıran aparatlar tasarlayarak, bu aparatları kullanıma sundu.

Daha kullanışlı bir dünya için!

Bugün, ufak düğmelere basmayı kolaylaştıran Mega Switch’ten; kapı kollarını ya da dolapları açmayı kolaylaştıran Easy Handle’a kadar ürün kullanımlarını engelli bireyler için kolaylaştıran tam 13 aparat mevcut. Marka, çektiği reklam filmleriyle her bir nesnenin kullanımı nasıl kolaylaştırdığını da gözler önüne seriyor.

Kaynak: Fast Company

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.