D&AD’den önemli kararlar

CEO'su istifa eden D&AD'de geniş çaplı işten çıkarmalar yaşanacak.

09.06.2020 - 14:16 | Sencer Uçar

D&AD Ödülleri 2021'de önemli tarihler belli oldu

Düzenlediği ödül organizasyonları, festival ve eğitim programlarıyla yaratıcılığı kutlamak ve teşvik etmek adına faaliyet gösteren D&AD, coronavirus pandemisinin yol açtığı olumsuz etkiler doğrultusunda bir dizi değişikliğe gidildiğini duyurdu.

Pandemi nedeniyle dünyanın dört bir yanından pek çok işletmenin gelir kaybına uğradığı, etkinlik şirketlerinin de pandemiden en çok darbe alanlar arasında yer aldığının vurgulandığı açıklamada pandeminin olumsuz etkileri doğrultusunda üç ayaklı bir plan oluşturulduğu belirtildi. Plan kapsamında; D&AD Ödülleri’nin, halihazırdaki yüksek standartlarına uygun şekilde sürdürülmesi, reklam ve tasarım alanına adım atacak yeni yetenekleri destekleyen New Blood’ın düzenlenmesi ve önceliğin dijitalde olduğu bir geleceğe uygun yeniden yapılanmanın hayata geçirilmesi kararlarının alındığını belirten D&AD, planın bir neticesi olarak da çalışanların önemli bir kısmının işten çıkarılacağını açıkladı.

İşten çıkarmaların yanı sıra D&AD yönetim kademesinde de bir dizi değişiklik yaşandı. Göreve geçtiğimiz yıl başlayan D&AD CEO’su Patrick Burgoyne istifa ederken, D&AD’nin yönetimini ise CCO Dara Lynch üstlendi.

Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.