ÇYDD ile DPİD elele verdi ve genç kızlarımız meslek edindi

ÇYDD ve DPİD’in sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdikleri “Çağdaş Genç Kızlarımıza Umut Işığı” 12 genç...

14.04.2008 - 15:55 | MediaCat

ÇYDD ve DPİD’in sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdikleri “Çağdaş Genç Kızlarımıza Umut Işığı” 12 genç kızımızı doğrudan pazarlama konusunda aldıkları eğitimlerle meslek sahibi yaptı.

DPİD (Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği) ve ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ortak sosyal sorumluluk projesi “Çağdaş Genç Kızlarımıza Umut Işığı” 12 kızımızı sertifika sahibi yaptı. 19 Mart’ta başlayan ve ÇYDD burslarıyla liseyi bitirmiş 12 genç kız DPİD’in verdiği doğrudan pazarlama konusundaki eğitimlerle meslek hayatlarına başlayabilmek için ilk adımı atmış oldular.

İstanbul’da pilot proje olarak uygulamaya konulan bu sertifika programı, doğrudan pazarlama sektörünün ihtiyacı olan kaliteli eleman ihtiyacına yönelik olarak hayata geçirildi. Üniversiteye devam etmeyen genç kızlar, DPİD’in üyeleri ve uzman eğitim kadrosu tarafından verilen eğitimleri başarıyla tamamlayarak sektörde hizmet veren şirketlerin bünyesinde çalışmaya başladılar.

İş hayatına atıldılar

Eğitim sonrasında sektörün en önemli firmalarından teklif alan genç kızlar artık birer iş kadını olarak yola devam edecekler. Kendilerine sunulan bu imkanın hayatlarını değiştirdiğini söyleyen genç kızlar, yaşadıkları bu sürecin dönüm noktası olduğunun da altını çiziyor. 12 genç kız adına konuşan Leyla Düzgün, tören sonrasında “ÇYDD ve DPİD’in katkılarıyla gerçekleştirilen “Umut Işığı” projesinde yer aldığımız için çok mutluyuz. Her şeyden önemlisi çok şanslıyız, çünkü kendimizi geliştirmek için böylesine değerli eğitmenlerden ders alarak hayatlarımızda yeni bir sayfa açıldı. Umarız bu proje daha çok sayıda genç kıza umut ışığı olur” dedi.

Sertifika töreninde sertifikalar ÇYDD Proje Sorumlusu Sema Murat, DPİD Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar, DPİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Ünal ile eğitmenler Aslı Şarman, Selda Ergökçen ve Zerrin Altınışık tarafından genç kızlara verildi.

ÇYDD desteği ile yapılan ön görüşmeler neticesinde belirlenen genç kızlar, DPİD’in merkezinde toplam 64 saatlik eğitim paketinde aşağıdaki konularda uzman eğitimi aldılar:

• Pazarlamanın Atardamarı, Doğrudan Pazarlama / Ercan Atak

• Etkili İletişim Becerileri / Zerrin Altınışık

• Satış Noktasında Tüketiciye Satış ve Pazarlama / Emine Pura

• Kişisel Marka Yaratma / Prof. Turgay Biçer

• NLP ile Müşteriyle Etkili İlişki Kurabilme / Selda Ergökçen

• Doğru İmaj / Selda Ergökçen

• Temel Satış Becerileri / Aslı Şarman

• Müşteri İkna Edebilme / Prof. Turgay Biçer

Bilgi için
Ayça Aytaç
Genel Sekreter
ayca.aytac@dpid.org.tr
0212 212 85 37

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.