MediaCat

Creobic 17

Bu görselin reklam sloganı ne olurdu?

Creobic 17

Reklam sloganları türettiğimiz Creobic’te 17’nci oyuna geldik. Hatırlamak ya da nasıl oynandığını anlamak için eski oyunlara buradan göz atabilirsiniz.

Tamamen mesleki tatmine dayalı olan bu reklamcılık oyununda yapmanız gereken, yukarıda yer alan görsel için fikir geliştirip, “gerçek bir marka” için bulduğunuz sloganı haberin altındaki yorum kısmına ya da sosyal medya hesaplarımızdaki ilgili paylaşımın altına yazmak. (Sloganın içinde ya da not olarak gerçek ya da hayali bir marka ismi belirtilmesi mecburidir.)

En yaratıcı sloganın sahibi bir adet MediaCat kitabı kazanacak. Bu haftanın hediye kitabı Hello Avatar.

Not: Haftanın Creobic görseli perşembe sabahları yayınlanır, kazanan slogan ise cuma günleri açıklanır.

Hazırsanız başlayalım!

Creobic 17 sona erdi. Katılımcılara teşekkür ederiz. Kazanan slogan: “Küllerinden doğuran enerji” Powerade

Hello Avatar

“Avatarın” tarihi ve bu sözcüğün evrimi binlerce yıla yayılır. Sözcük Hinduizm’in antik Sanskritçe metinlerinden kaynaklanır ve tanrının dünyevi bir biçime bürünerek aşağı inişi anlamına gelir. Zaman içinde “avatar” İngilizcede bir alegori, figüratif bir temsil anlamı kazanmıştır.

Creobic 17Bu kitap ise bilgisayar çağında avatarlarımızın metin, grafik ve diğer iletişimsel biçimlerde çok önemli şekillere büründüğü ortaya koyuluyor. Yazar Coleman, resimlerden sonra görselliğin ve dolayımlı mevcudiyetin ayrı, ancak kesişen tarihini gösteren X-gerçeklik kronolojisine de değiniyor. “Avatarlar ve sanal dünyalar birbirleri olmaksızın da var olabilirler” diye yazan Coleman’a göre bu kronoloji, kolektif olarak yaratıcı bir tarihin yenilenmesini basılı olarak ifade ediyor. Kitabın çevrimiçi ekleri okuyucunun çeşitli topluluklara ve kaynaklara bağlanmasına olanak veriyor.

Ve tarih yazılmaya devam ediyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.