Creobic 15

Bu görselin reklam sloganı ne olurdu?

12.01.2017 - 09:52 | MediaCat

Creobic 15

Geçtiğimiz hafta uzun bir aradan sonra Creobic‘in geri döndüğünü duyurmuş ve 14’üncü oyunumuzla üzerimizdeki pası atmıştık. Şimdi de yeni oyunla devam ediyoruz.

Hatırlamak ya da nasıl oynandığını anlamak için eskilere buradan göz atabilirsiniz.

Tamamen mesleki tatmine dayalı olan bu reklamcılık oyununda yapmanız gereken yukarıda yer alan görsel için fikir geliştirip, “gerçek bir marka” için bulduğunuz sloganı haberin altındaki yorum kısmına ya da sosyal medya hesaplarımızdaki ilgili paylaşımın altına yazmak.

Kazanan slogan cuma günü açıklanacak. En yaratıcı sloganın sahibiyse bir adet MediaCat kitabı kazanacak. Bu haftanın hediye kitabı Gerçek Mad Man.

Hazırsanız başlayalım!

Creobic 15 sona erdi. Katılımcılara teşekkür ederiz. Kazanan slogan: “Çocuğunuzun sağlığı için, onun oyuncaklarını sağlıklı seçin” Markasız Çin ürünlerine hayır.

Gerçek Mad Man

“O günler yaşanan tüm zamanların en güzel günleriydi. En güzel! 1950’lerde New York’ta beyaz, yakışıklı ve zeki bir reklamcıysan eğer, tarihe geçmişsin demektir” diye anlatıyor Andrew Cracknell Gerçek Mad Men adlı yeni kitabının önsözünde.

Creobic 15Cracknell, Mad Men televizyon dizisinin ortalığı kasıp kavuran etkisinden nasibini aldığı için değil, dizide Madison Bulvarı’nda yaşanan olayların tam olarak gerçeği yansıtmadığını gördükten sonra bu araştırma kitabını hazırlamaya girişmiş.

Reklamcılığın en büyük isimleri Don Draper ve David Ogilvy’den tutun da kariyerine ajans sekreterliğiyle başlayıp baş metin yazarlığına yükselen nice ismin gerçek hikâyesi anlatılıyor bu kitapta.

1954’te yeni Amerikan erkeğinin idolü olan Marlboro Man’in ya da savaş sonrası Amerika’nın yeni “küçük düşünen ama büyük işler yapan” otomobili ilan edilen Volkswagen’in, yaratıcılıkta devrim yapan New York’un öfkeli dahi adamlarının (mad men) gece gündüz üzerinde çalıştıkları kampanyalarla nasıl birer reklam şaheserine dönüştüğünü ve modern reklamcılığın temellerinin atıldığı Madison Bulvarı’nın gerçek tarihini merak ediyorsanız, sorularınızın tüm yanıtları fotoğraflarla ve çizgilerle zenginleştirilmiş bu kitapta sizi bekliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.