Çöpten doğan giysi koleksiyonu

Beyaz eşya üreticisi Electrolux'ten en sürdürülebilir giysilerin sahip olduklarımız olduğunu vurgulayan kampanya.

07.09.2022 - 17:05 | Sencer Uçar

Çöpten doğan giysi koleksiyonu

Gezegeni korumak adına “En sürdürülebilir giysiler, halihazırda sahip olduklarınızdır” parolasıyla yola koyulan İsveç menşeli beyaz eşya üreticisi Electrolux, İsveçli moda tasarımcısı Rave Review ikilisiyle el ele vererek, çöplükteki giysilerden eşsiz bir koleksiyon yarattı.

Rotasını hızlı modanın sonuçlarının sembolü haline gelen, dünyanın en büyük ikinci giysi çöplüğü konumundaki Atamaca Çölü’ne çeviren marka, Forsman & Bodenfors imzalı kampanyasıyla müşterilerini kalıpları yıkmaya ve giysilerini daha uzun süre muhafaza etmeye davet ediyor.

Electrolux Marka ve Pazarlama Başkanı Thorsten Brandt, “En sürdürülebilir giysiler, halihazırda sahip olduklarınızdır. Bu kampanyayla merak uyandırmak ve müşterilerimizin giysilere bakış açısını değiştirmek istiyoruz. Hedefimize ulaşmak, giysilerimizin ömrünü iki katına çıkarabilmek ve 2030’da gezegene etkimizi yarıya indirmek için mevcut teknolojilerle yapabileceğimiz çok şey var” açıklamasında bulundu.

Rave Review Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Livia Schück, işbirliğini, “Gelecekte modanın bugün olduğu gibi olamayacağına inandık hep. Öyle ya da böyle hepimizin değişmesi gerek. Konu moda olduğunda, elimizdekini gözetmek bunun en gerçekçi ve basit yolu” sözleriyle yorumladı.

Forsman & Bodenfors Kreatifi Nicholas Düfke ise “Giysiler ve sürdürülebilirlik hakkında konuşurken odak noktası kolaylıkla üretime kayabiliyor. Elimizdeki giysilerin ömrünü mümkün olduğunca uzatmanın önemi ise az dillendiriliyor. Electrolux tam da bu noktada önemli bir rol oynayabilir, bizim kampanyayla öne çıkarmak istediğimiz de bu” şeklinde konuştu.

KÜNYE

  • Reklamveren: Electrolux
  • Reklam Ajansı: Forsman & Bodenfors
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.