Coface Holding’e yeni CEO

Coface Holding’in yeni CEO’su Jean-Marc Pillu oldu. Kariyeri boyunca kamu ve özel sektörde...

20.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Coface Holding’in yeni CEO’su Jean-Marc Pillu oldu. Kariyeri boyunca kamu ve özel sektörde üst düzey görevlerde bulunan Pillu, bundan böyle deneyim ve birikimini Coface için kullanacak.

Tüm dünyada 67’si doğrudan, toplam 165 ülkeyi kapsayan hizmet ve bilgi ağına sahip olan; alacak yönetimi ve kredi sigortası alanında dünyadaki üç büyük oyuncudan bir olan Coface’ta CEO’luk görevine Jean-Marc Pillu getirildi.

Dünyadaki en büyük 500 şirketin yüzde 45’i tarafından tercih edilen ve 2009 yılı cirosu 1.6 milyar euro’yu bulan Coface’ın yen CEO’su Pillu, hem kamu hem de özel sektör deneyimi olan bir isim. Yükseköğrenimini Polytechnic School/ Science Po Paris’te tamamlayan Pillu, Fransa Ulaştırma Bakanlığı’nın yanı sıra Fransa Finans Bakanlığı’nda da üst düzey bürokrat olarak görev yaptı.

Aeoroport de Paris, Cogema gibi Fransa’nın en büyük şirketlerinde üst düzey yönetici olarak hizmet veren Jean-Marc Pillu’nun daha önce yönetiminde yer aldığı şirketler arasında Euler Hermes de bulunuyor. Coface CEO’luğu görevine getirilmeden önce son olarak Fransa’nın ünlü finansal gruplarından Group Mornay’de üst düzey yönetici olarak görev yapan Pillu, kariyerine bundan böyle Coface Holding’te devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.